Trasy rowerowe do 17 km od Pucka. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 27 - 28 listopada?

Newsroom 360
Newsroom 360
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 17 km od Pucka
Namów rodzinę czy przyjaciół i wybierzcie się na wyprawę rowerową w promieniu 17 km od Pucka gettyimages.com/monkeybusinessimages
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Szukasz pomysłu na trasę rowerową z Pucka? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 27 - 28 listopada mamy 5 ciekawych propozycji. Są zróżnicowane pod względem trudności czy długości, dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 17 km od Pucka. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w pobliżu Pucka proponujemy na weekend 27 - 28 listopada.

Trasy rowerowe z Pucka

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 17 km od Pucka, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 27 listopada w Pucku ma być nan°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 80%. W niedzielę 28 listopada w Pucku ma być 4°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 70%.

🚲 Trasa rowerowa: Władysławowo - Hel

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 38,45 km
 • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 34 min.
 • Przewyższenia: 18 m
 • Suma podjazdów: 254 m
 • Suma zjazdów: 244 m

Rowerzystom z Pucka trasę poleca Januszek_44

Przejechać z Władysławowa na Hel rowerem. Nic prostszego z miasta prowadzi szeroka ścieżka rowerowa. Ruch tutaj duży, na plaże ciągną tłumy, obok dwa sklepy Lidl czynny w sezonie od 7 do 23, Biedronka całodobowo. Potem już trochę luźniej ale ruch spory. Piękny słoneczny dzień, wymarzona pogoda. Ścieżka rowerowa w sporej części wykonana z betonowej kostki, dopiero na 8 km przed Helem droga robi się szutrowa, ale i tak miło. Tym bardziej jak na sznur wolno jadących aut w stronę Helu.
Miasteczko Hel przepiękne, małe zwiedzanie rowerem i powrót tego samego dnia do Władysławowa. Przewyższenia żadne, żaden problem, tylko nawigacja się wyłączyła... pewnie na końcu/początku Polski. Zawsze można wsiąść w pociąg, kursują tu bardzo często.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Pętla po Kaszubach Północnych

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 82,36 km
 • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 9 min.
 • Przewyższenia: 107 m
 • Suma podjazdów: 551 m
 • Suma zjazdów: 561 m

Trasę rowerową mieszkańcom Pucka poleca Lubimyrowery.pl

Niby z pozoru tak sobie niedziela... jak każda inna rozpoczynająca nowy sezon rowerowy, a dzięki wizycie w pewnej piwniczce w sennej Karwi zmieniła się w ucztę dla oka, duszy i podniebienia ... A ja kto się stało?
Od początku... Wyruszyliśmy z Wejherowa w kierunku Jeziora Żarnowieckiego. Droga przemykała dość szybko podczas jazdy dość dobrej jakości niebieskim szlakiem rowerowym. Leśne szutry skryte pośród podwejherowskich lasów doprowadziły nas nad samo Jezioro Żarnowieckie. Ciepło nie było ... Zimne i dość wietrzne powietrze skutecznie zachęcało do bardziej intensywnego kręcenie i połykania kolejnych kilometrów. Dalsza droga to kilka kilometrów płyt. Może niezbyt komfortowych, ale górale dają radę. Kilka kilometrów asfaltu i znów skryte w lesie leśne dukty. Szybka wizyta na jeszcze pustej plaży w Dębkach i obieramy kierunek na Karwię. A tam nieplanowana wizyta w restauracji Piwniczka u Jerzego Waśkowskiego. To co tam można przeżyć, zobaczyć i posmakować ... tego nie opiszą żadne słowa. Przedsmak tego co tam może Was czekać jest na zdjęciach... Od tej pory wizyta w żadnej restauracji już nie będzie taka sama!!! Droga powrotna w kierunku Wejherowa to w początkowym odcinku sporo asfaltu a później dość lepki i błotnisty leśny dukt. Lekko nie było! Tak czy inaczej warto było się zmęczyć żeby odwiedzić piwniczkę Pana Jerzego!
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Wzniesienia Puszczy Wierzchucińskiej

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 52,66 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 12 min.
 • Przewyższenia: 118 m
 • Suma podjazdów: 690 m
 • Suma zjazdów: 722 m

Trasę rowerową mieszkańcom Pucka poleca GR3miasto

Puszcza Wierzchucińska, to niewielki obszar leśny położony pomiędzy Pojezierzem Słowińskim a Kaszubskim, na skraju Wysoczyzny Żarnowieckiej. Porastają go głównie drzewostany sosnowe dzięki czemu pomimo, iż wokół jest szaro, buro i ponuro, tam wiecznie zielono. W leśnej gęstwinie w oczy rzucają się także liczne stare buki i dęby, których konary obciągnięte są mchami i porostami. Przemierzając tę okolicę napotkamy na wiele śródleśnych bagien oraz niedostępnych jezior, w których woda jest czarna jak smoła. Jak się okazuje obszar ten obfituje w dość pokaźne i mocno pofałdowane wzniesienia, których szczyty oscylują od 100 do 180 m n.p.m.

Na naszej trasie zagłębiliśmy się w gęstych, wiecznie zielonych lasach sosnowych, zobaczyliśmy stare okazy buków i dębów, a także ciekawe jeziora o wodach czarnych jak smoła. Podobno barwa ta bierze się od borowiny, która jest odmianą torfu leczniczego, a ten z kolei dobrze wpływa na naszą skórę. Teraz już wiem skąd latem tu tyle plażowiczów "wysmarowanych błotem" ;)

Ułożona przez nas trasa rowerowej eskapady wiodła ścieżkami i drogami gruntowymi przez bajeczne tereny: to wspinając się na zapierające dech w piersiach wzgórza, to opadając do dolin i wąwozów, którymi wiją się malownicze potoki. Część trasy opierała się zarówno o znane mam odcinki szlaków turystycznych jak również o dotąd nieznane nam leśne dukty, które odkryły przed nami wiele ciekawych miejsc. Prócz aktywnego wypoczynku na łonie natury, celem naszej wizyty w tych okolicach było zapoznanie się z malowniczymi zakątkami najwyższego ze szczytów – Góry Wysokiej, mierzącej 179,2 m n.p.m. Najpiękniejsze, niemalże górskie widoki rozpościerają się z liczącego prawie 140 m wysokości wzniesienia górującego nad Strzenielinem.

Liczba górek i wzniesień, jakie mieliśmy do pokonania na zaplanowanej trasie była w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających uczestników wycieczki. Nasza trasa w 90 proc. wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, kilka odcinków pokonaliśmy także bocznymi drogami asfaltowymi. Pomimo wysiłku, jaki musieliśmy włożyć w pokonanie licznych wzniesień, niejednokrotnie mieliśmy okazję zachwycać się pięknem otaczającej nas przyrody. Kaszuby Północne to bardzo atrakcyjny rejon dla wycieczek zarówno rowerowych jak i pieszych, choć bardzo dobrym pomysłem na turystykę jest również spojrzenie na te przepiękne okolice z siodła. W okolicy jest mnóstwo ciekawych stajni
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: REWA- OSŁONINO-RZUCEWO-PUCK

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 33,08 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 29 min.
 • Przewyższenia: 161 m
 • Suma podjazdów: 457 m
 • Suma zjazdów: 535 m

Markwawrzyn poleca trasę rowerzystom z Pucka

Trasę możemy spokojnie pokonać rowerem turystycznym. 15% trasy prowadzi po drogach asfaltowych kiepskiego stanu, 15% po drogach ułożonych z płyt betonowych. Reszta trasy to częściowo utwardzone i szutrowe drogi.Trasę rozpoczynamy w miejscowości nadmorskiej REWA następnie udajemy się szutrową i utwardzoną drogą do rezerwatu BEKA który możemy przejechać po płytach betonowych. Rezerwat Beka jest ciekawym miejscem i warto się tam zatrzymać na podziwianie różnego rodzaju ptactwa. Dalej jedziemy utwardzoną drogą do miejscowości OSŁONINO. Jest to część międzynarodowej trasy rowerowej R10 i krajowej niebieskiej trasy rowerowej. Po przejechaniu m. OSŁONINO jedziemy dalej drogą asfaltową kiepskiego stanu do miejscowości RZUCEWO gdzie możemy zwiedzić zamek JANA III SOBIESKIEGO i OSADĘ ŁOWCÓW FOK. Dalej jedziemy blisko brzegu do miejscowości PUCK. W połowie drogi między RZUCEWEM a PUCKIEM musimy wykonać bardzo ostry podjazd na klif którym dalej udajemy się do m. PUCK. Z klifu rozciągają się przepiękne widoki na cała Zatokę i okoliczne pola.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Decathlon MTB Pomerania Władysławowo CHłapowo

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 28,3 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 3 min.
 • Przewyższenia: 63 m
 • Suma podjazdów: 223 m
 • Suma zjazdów: 222 m

Trasę dla rowerzystów z Pucka poleca MTBpomerania

Szybka trasa, techniczna, dużo singli i piachu.
1 pętla dla dystansu SPEED
2 pętle dla dystansu MEGA
2.5 pętli dla dystansu ULTRA
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Romet

Romet Vintage D Wrzosowy 28 2020

1 749,99 zł989,21 zł-43%
miejsce #2

Romet

Romet Rambler R6.1 czarny zielony 26" 2019

1 299,00 zł999,20 zł-23%
miejsce #4

Kross

Kross Vento 5.0 czarny zielony biały 2018

6 599,00 zł5 999,00 zł-9%
miejsce #6

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #7

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #8

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie