Tri-Sea Władysławowo i Marbruk Triathlon Charzykowy. Wygrała Gabriela Czyż | ZDJĘCIA

Tri Sea Władysławowo na triathlonie w Charzykowach
Tri Sea Władysławowo na triathlonie w Charzykowach Tri Sea Władysławowo
Sportowcy z Tri-Sea Władysławowo mają za sobą świetny występ na Marbruk Triathlon Charzykowy 2016. W imprezie dla wyczynowców wystartowała dziesiątka naszych, a na podium w kategorii kobiet stanęła Gabriela Czyż!

Tri-Sea Władysławowo czyli Nadmorskie Stowarzyszenie Miłośników Sportu gromadnie pojawiło się na święcie triathlonu, czyli Marbruk Triathlon Charzykowy 2016. Ta dwudniowa sportowa impreza rok wcześniej została okrzyknięta najlepszym debiutem 2015 roku i dobrą passę podtrzymała także teraz.

Szczęśliwa także okazała się dla zawodników z Tri-Sea Władysławowo.
- W drugiej edycji tej imprezy wystartowało dziesięciu naszych zawodników - relacjonuje Aleksandra Bystram z Tri Sea Władysławowo.

W sobotę na wymagającej połówce (pływanie plus jazda na rowerze) wystartowało pięciu zawodników Gabriela Czyż (131 miejsce w kategorii generalnej z czasem 5:39:44 i pierwsze w kategorii kobiet!) i Adam Czyż (77. - 5:16:39), Bartek Behmke (122. - 5:36:45), Leszek Wnuk (134. - 5:40:37) i Jarek Markiewicz (173. - 6:29:09).
- Gabrysia odniosła największy sukces spośród naszej grupy i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii - z dumą podkreślają w Tri Sea Władysławowo.

W tej konkurencji na mecie zameldowało się 182 zawodników.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Odwiedź i lajkuj na facebook.com/PuckNM

Drugiego dnia w Charzykowach rozegrano tzw. ćwiartkę - to najbardziej oblegany dystans 56,5 km. Tu na trasę ruszyli Aleksandra Bystram (410 lokata z czasem 3:24:28, 12 w swojej kategorii), Jarek Galewski (251. - 2:43:15, w kat. 109, Grzegorz Gołda, Marcin Grzegorczyk (4-6. - 3:18:20, w kat. 41), a także Włodzimierz Brazewicz (421. - 3:40:16, w kat. 29) i Adam Maj z zaprzyjaźnionego MAJSPORTS Puck (353. - 2:57:56. w kat. 22).
- Udało nam się również osiągnąć parę rekordów życiowych, a w triathlonie zadebiutował Marcin Grzegorczyk - mówią w Tri Sea. - Kochani pamiętajcie: ukończyć znaczy zwyciężyć! :)

W tej kategorii metę przekroczyło 426 duathlonistów.