Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa rekrutacja do klas integracyjnych w Szkole Podstawowej w Pucku. Dlaczego warto zapisać do nich swoje dziecko? | ZDJĘCIA, WIDEO

Artur Baran
Artur Baran
Rekrutacja do klas pierwszych, w tym do klasy integracyjnej w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku rozpoczęła się 27 lutego 2023 r. i trwać będzie do 7 kwietnia 2023 r.
Rekrutacja do klas pierwszych, w tym do klasy integracyjnej w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku rozpoczęła się 27 lutego 2023 r. i trwać będzie do 7 kwietnia 2023 r. SP Puck
W wielu szkołach w Polsce co roku odbywa się rekrutacja do klas integracyjnych. Obecnie trwają zapisy m.in. do Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. Dlaczego warto zapisać swoje dziecko do klasy integracyjnej? Jak podkreśla pedagog specjalny Katarzyna Kotowska, "klasa integracyjna to przede wszystkim ciekawa przygoda w edukacji - jeśli masz dziecko niezwykle zdolne, wrażliwe - daj je do integracji".

Klasy integracyjne w SP Puck - dlaczego warto zapisać dziecko?

Rekrutacja do klas pierwszych, w tym do klasy integracyjnej w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku rozpoczęła się 27 lutego 2023 r. i trwać będzie do 7 kwietnia 2023 r. Do wstąpienia w jej szeregi zachęca m.in. Katarzyna Kotowska, pedagog specjalny z puckiej szkoły. Podkreśla, że klasy integracyjne to niezwykle ciekawa przygoda edukacyjna dla uczniów.

W zespołach tych dzieją się rzeczy atrakcyjne, realizowane są różnorodne projekty np. sportowe, ekologiczne, żeglarskie, kulturalne czy regionalne. Podczas lekcji pracuje dwóch nauczycieli: prowadzący i wspomagający, którzy prowadzą zajęcia równocześnie, często nawzajem się uzupełniając - podkreśla Katarzyna Kotowska z SP Puck.

Dużym plusem klas integracyjnych jest to, że są mniej liczne niż pozostałe. Zgodnie z przepisami oświatowymi, liczą maksymalnie do 20 dzieci. Ich program oparty jest głównie na wdrażaniu do współdziałania i poszanowania swej różnorodności przez dzieci.

Uczniowie z niepełnosprawnościami funkcjonują wspólnie z rówieśnikami, realizując podstawę programową. Na co dzień dzieci uczą się empatii, tolerancji, szacunku dla innych, pomysłowości we współpracy czy wspólnego pokonywania wyzwań. W każdej klasie integracyjnej nauka jest urozmaicona inicjatywami, wszechstronnymi oddziaływaniami dwóch nauczycieli. Działając wspólnie mogą lepiej dopasowywać metody i formy lekcji do specyfiki każdego ucznia. To klasy, gdzie indywidualność jest bazą rozwoju dziecka, każde ma szanse czuć się dostrzeżone, docenione, wartościowe - mówi pedagog specjalny z SP Puck.

Klasy integracyjne - dla kogo?

Do klas integracyjnych przyjmuje się dzieci zdrowe i niepełnosprawne (na wniosek rodziców, prawnych opiekunów). Dzieci niepełnosprawne, które chcą uczyć się w klasie integracyjnej, muszą przejść badanie w poradni psychologiczno - pedagogicznej i uzyskać orzeczenie zespołu orzekającego o potrzebie kształcenia w klasie integracyjnej.

Szczególnie zachęcamy do skorzystania z ofert tych klas dzieciaki zdolne, utalentowane, lubiące się uczyć i doświadczać różnych form aktywności. Szkoła dysponuje zapleczem wspierającym w postaci: zajęć rozwijających, wyrównywania wiedzy, rewalidacyjnych, logopedycznych, socjoterapeutycznych, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej, biofeedback’u. Tu każde dziecko może być jedyne w swoim rodzaju - zachęcaKatarzyna Kotowska

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

WIDEO: Integracja w SP Puck

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto