Uczę się bezpieczeństwa - pod tym hasłem policjantka poprowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej w Mrzezinie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Pucku spotykała się z pierwszoklasistami z Mrzezina, aby poruszyć tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w domu.

W ramach działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa" policjantka z puckiej komendy w połowie maja 2021 spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej z Mrzezina.

Podczas pogadanki funkcjonariuszka rozmawiała o bezpieczeństwie w domu - temat ten jest związany z kontaktem z osobą nieznajomą.

- Dziecko powinno wiedzieć, że nie wszyscy obcy są dobrzy i nie każdy, kto wydaje się miły, w rzeczywistości nim jest - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Policjantka uprzedzała przed nieznanymi osobami, które chciałyby im coś kupić, dać prezent lub pokazać coś, co dziecko lubi.

Dzieci dowiedziały się co robić w takich sytuacjach, co powiedzieć, jak odmówić i dlaczego to jest takie ważne i co dziecku zagraża.

Mundurowa ostrzegała również, że ktoś miły także może mieć złe zamiary.

- Uczyła, jak rozmawiać z nieznajomym - dodaje oficer prasowy KPP w Pucku. - Mówiła, że nie wolno iść na spacer z kimś nieznajomym i wsiadać do jego samochodu. Funkcjonariuszka uświadamiała, że o takich sytuacjach zawsze należy mówić rodzicom, a gdy poczują się zagrożone należy krzyczeć.

Podczas pogadanki mundurowa przekazała dzieciom wiele cennych rad jak należy postąpić w różnych kontaktach z osobą nieznajomą.

Policjantka z puckiej komendy również ostrzegała dzieci, aby za każdym razem, gdy zostają same w domu, nie otwierały drzwi nikomu obcemu - choćby to była osoba, która swoim wyglądem może wzbudzać zaufanie.

- Spotkanie z dziećmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze - podsumowuje mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówiła policjantka.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie