Uczę się bezpieczeństwa: wyniki powiatowego konkursu plastycznego przeprowadzonego przez KPP w Pucku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W poniedziałek, 28 czerwca 2021 funkcjonariusze puckiej policji rozstrzygnęli konkurs plastyczny pod nazwą „Uczę się bezpieczeństwa”. Choć konkurs ogłoszony został na początku roku szkolnego wśród uczniów klas pierwszych, to z uwagi na panującą pandemię i brak możliwości zakończenia projektu w roku 2020, V edycja objęła też dzieci z klas drugich w szkołach podstawowych na terenie powiatu puckiego.

W ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa” policjanci puckiej komendy spotykali się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w powiecie puckim i zapoznawali dzieci z bezpiecznymi zachowaniami w poszczególnych obszarach omawianych na podstawie projektu.

- Podczas lekcji z maluchami mundurowi omawiali zagadnienia dotyczące: bezpieczeństwa w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w domu, bezpieczeństwa w czasie ferii, bezpieczeństwa w sieci i bezpieczeństwa w czasie wakacji - mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Na zakończenie projektu dzieci wykonały prace plastyczne, które brały udział w konkursie.

Zgłoszone do konkursu prace mogły być wykonane dowolną techniką: uczniowie, swoją kreatywnością pokazali ogromną wiedzę w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia.

- Dzieci w różnorodny sposób przedstawiały swoje pomysły, a spośród zgłoszonych do konkursu prac plastycznych komisja wybrała po trzy z każdej kategorii wiekowej - mówi st. post. Monika Mularska. - Podczas oceny jury brało pod uwagę m.in. wiek uczestników, estetykę wykonania, kreatywność i pomysłowość wykonania, samodzielność i oryginalność pracy oraz zgodność pracy z tematem.

- Zwycięzcy wraz z policjantami we wrześniu 2021 wezmą udział w gali finałowej konkursu w Gdańsku - infomują w puckiej komendzie. - Dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

Wideo

Dodaj ogłoszenie