UKS Delfin Jastarnia. Dobry start na Mistrzostwach Polski w Olsztynie

UKS Delfin Jastarnia na Mistrzostwach Polski w Olsztynie
UKS Delfin Jastarnia na Mistrzostwach Polski w Olsztynie UKS Delfin Jastarnia
UKS Delfin Jastarnia wraca z dziesięcioma medalami z Mistrzostw Polski w Olsztynie. Dwa złota zdobyła Helena Strachanowska, a na indywidualnym podium stawali też Agata Struck, Kulia Kohnke i Jakub Sztankiera.

Reprezentacja UKS Delfin Jastarnia z kolejnej imprezy sportowej wraca - tradycyjnie - z workiem medali. Podopieczni trenera Marka Ogiełło wystartowali na Mistrzostwach Polski Olsztyn 2014.

Pierwszy dzień rywalizacji pływakom z Półwyspu helskiego przyniósł pięć medali indywidualnych. Najlepiej wypadła -Helena Strachanowska, która wywalczyła aż dwa złote medale. Srebrne krążki wypływali Agata Struck oraz Jakub Sztankier, a brązowy Julia Kohnke.

Zawodnikom UKS Delfin Jastarnia nieźle poszło także w konkurencji drużynowej, w której sztafeta 4x200 pp (pływanie z płetwą pod powierzchnią wody) zajęła trzecie miejsce. Tu medal wywalczyła ekipa w składzie: Helena Strachanowska, Wiktoria Konke, Julia Kohnke i Agata Struck.

UKS Delfin Jastarnia - sprawdź jakie sukcesy odnosili pływacy z Półwyspu Helskiego

Drugi dzień Mistrzostw Polski Olsztyn 2014 już tak bardzo nie obfitował w medale, ale było nieźle. Kolejne dwa krążki do puli dołożyła Helena Strachanowska (srebro i brąz), a punktowała także Agata Struck (brąz).

W szybkiej sztafecie 4x100 UKS Delfin Jastarnia również pojawił się wśród medalistów. Wiktoria Konkel, Julia Kohnke, Helena Strachanowska i Agata Struck wywalczyły brązowy medal.