UKS Delfin Jastarnia podsumował 2015 rok. Agata Struck trafiła do kadry | ZDJĘCIA

UKS Delfin Jastarnia
UKS Delfin Jastarnia UKS Delfin Jastarnia
UKS Delfin Jastarnia, pływacki klub z Półwyspu Helskiego, podsumował 2015 rok. I może zaliczyć go do naprawdę udanych. Agata Struck trafiła do kadry Polski,

UKS Delfin Jastarnia, pływacki klub z Półwyspu Helskiego, zakończył i podsumował sezon startów w 2015 roku. Jak było? W Jastarni mają prawo być naprawdę zadowoleni.
- Sezon pływacki 2015 był bardzo udany pod względem osiągnięć i wielu rekordów życiowych - podkreślają członkowie Zarządu UKS Delfin Jastarnia. - To był czas ciężkiej i sumiennej pracy zarówno trenera Marka Ogiełło jak i jego podopiecznych.

Dla Delfina punktowała Agata Struck, najstarsza i najbardziej utytułowana zawodniczka klubu, która podczas Uniwersyteckich Mistrzostw Świata wywalczyła brązowy medal. Jej - równie utalentowana koleżanka klubowa - Helena Strachanowska podczas olsztyńskiej rundy Klubowego Pucharu Świata zdobyła jeden srebrny i jeden brązowy krążek.

Zawodnicy UKS Delfin Jastarnia na pływackich Mistrzostwach Polski łącznie zdobyli 9 medali, w tym trzy tytuły mistrza Polski i dwa wicemistrzowskie. A dodatkowo, podczas wszystkich edycji Klubowego Pucharu Polski, pływacy z półwyspu łącznie wywalczyli 33 medale.

Klub po całorocznej rywalizacji został sklasyfikowany na wysokim piątym miejscu. Dziewięcioro zawodników w indywidualnej klasyfikacji generalnej znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Wśród seniorek Agata Struck uplasowała się na drugim miejscu, uzyskała również minimum do kadry narodowej seniorek - aż na sześciu dystansach! - oraz mistrzowską klasę międzynarodową. Z kolei Helena Strachanowska, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek klubu, wywalczyła minimum do kadry narodowej juniorek, na swoim koronnym dystansie 800 m.

Wśród pozostałych zawodników należy wyróżnić Jakuba Sztankiera, Igora Kowalczyka, Kaspra Pałkę i Annę Rusak.

W październiku klub UKS Delfin Jastarnia ogłosił nabór dla nowych członków.
- Na dzień dzisiejszy zgłosiło się 115 dzieci, które uczestniczą w zajęciach nauki pływania i jego doskonaleniu - z dumą przyznają w Jastarni.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Odwiedź i lajkuj na facebook.com/PuckNM

Obecnie zawodnicy z Półwyspu Helskiego przygotowują się do pływackiego Klubowego Pucharu Polski, który rozpocznie się w kwietniu.
- Uczniowski Klub Sportowy Delfin Jastarnia dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie i wszelka pomoc, w szczególności dziękując gminie Jastarnia oraz Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Jastarni, bez których nie byłoby możliwe funkcjonowanie naszego klubu - podkreślają w zarządzie.