UKS Delfin Jastarnia w Pucharze Europy Juniorów. Na międzynarodowych zawodach pływacy z Półwyspu Helskiego zdobyli ponad 10 medali | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
UKS Delfin Jastarnia
Świetny start mają za sobą młodzi pływacy z Półwyspu Helskiego i Władysławowa. Ekipa UKS Delfin Jastarnia na międzynarodowych zawodach w Gliwicach zdobyła aż 11 medali, w tym jeden złoty, który przywiozła Iga Narkowicz. A Szymon Kreft z UKS Delfin Władysławowo wygrywa rywalizację juniorów na 200 m.

Udaną końcówkę listopada mają za sobą młodzi sportowcy z UKS Delfin Jastarnia, którzy pojechali do Gliwic na międzynarodowe zawody pływackie. Na tej samej imprezie rywalizowali też ich koledzy z UKS Delfin Władysławowo.

W sumie na Śląsku wystartowało 20 klubów m.in. z Niemiec, Ukrainy, Czech, Estonii czy Litwy. Klubowo najlepsi okazali się Ukraińcy (dwa pierwsze miejsca) oraz Białorusini. Delfiny z powiatu puckiego były w drugiej dziesiątce. Jastarnia ją otworzyła (miejsce 11), a Władysławowo uplasowało się dwa oczka niżej.

- Nasze Delfinki wróciły z workiem życiówek oraz medal - podliczają na klubowym fanpejdżu jastarnicy. - Łącznie zdobyli 11 medali: 1 x złoty, 3 srebrne oraz 7 brązowych.

Dorobek medalowy UKS Delfin Władysławowo był dużo skromniejszy, bo klub zdobył tylko jeden (ale złoty!) krążek. Na dystansie 200 m bf w kategorii juniorów C wywalczył go Szymon Kreft.

UKS Delfin Jastarnia: 6 medali w Jastrzębiu Zdroju na finał Klubowego Pucharu Polski

UKS Delfin Jastarnia: 6 medali w Jastrzębiu Zdroju na finał ...

W UKS Delfin Jastarnia też cieszą się ze swojego złotego krążka i dobrego klubowego startu.

- Gratulacje dla naszych zawodników: Ani Struck, Tosi Trytek, Martyny Korth, Nicole Kohnke, Hani Isakowicz, Igi Narkowicz, Alicji Turzyńskiej, Wojtka Rzepko, Marcina Korth, Kacpra Margola oraz dla trenerów: Marka Ogiełło, Justyny Kąpa i Agaty Kubackiej - wyliczają skrupulatnie w Jastarni.

Tu najlepszym pływakiem bezapelacyjnie okazała się Iga Narkowicz, która do złota dołożyła też trzy kolejne medale (1 srebro, 2 brązy). Dwukrotnie srebrna była Hania Isakowicz, a Kacper Margol wywalczył srebro i brąz. Na najniższym stopniu podium stawali - dwukrotnie Antonina Trytek i raz Marcin Korth.

Międzynarodowa rywalizacja pływaków z powiatu puckiego wypadła pomyślnie.

- Wyniki naszych zawodników na zawodach o tak wysokiej randze to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski oraz Finałem Klubowego Pucharu Polski - komentują w UKS Delfin Jastarnia.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka: