W powiecie puckim przybywa rowerzystów z uprawnieniami: egzamin na kartę rowerową | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
W połowie czerwca 2021 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Połchowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 we Władysławowie zdawali egzamin na karty rowerowe. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Pucku oceniali ich wiedzę i umiejętności.

Chętnych do posiadania karty rowerowej nie brakowało, dlatego też puccy mundurowi wspomagali szkoły w tym przedsięwzięciu.

- Po zaliczeniu części teoretycznej uczniowie przystąpili do sprawdzianu praktycznych umiejętności jazdy na dwóch kołach - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Pod fachowym okiem policjantów uczniowie sprawdzali swą wiedzę ze znajomości znaków drogowych, zasad komunikacji drogowej oraz umiejętności sprawnego kierowania jednośladem.

Cała grupa doskonale poradziła sobie z zadaniem i jeszcze przed wakacjami uczniowie otrzymają karty rowerowe, uprawniające ich do samodzielnego podróżowania rowerem po szlakach komunikacyjnych.

- Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy bezpiecznego wypoczynku na rowerze winszują w KPP w Pucku.

Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie