W Pucku pobiegli, aby uczcić pamięć żołnierzy wyklętych. Trofimowicz: "Bieg był żywą lekcją historii" | ZDJĘCIA

Tomasz Smuga
Z dystansem 1963 metrów zmierzyło się około 150 osób.
Z dystansem 1963 metrów zmierzyło się około 150 osób. Jan Trofimowicz
Z symbolicznym dystansem 1963 metrów zmierzyli się uczestnicy biegu "Tropem Wilczym" 2023 w Pucku. Mieszkańcy w ten sposób uczcili pamięć żołnierzy wyklętych. - Bieg był żywą lekcją historii, która z pewnością na długo zapadnie w sercach i pamięci młodzieży - podkreślił Jan Trofimowicz, pomysłodawca biegu.

Bieg "Tropem Wilczym" w Pucku

Blisko 150 osób stanęło na starcie drugiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Pucku. Pomysłodawcą i koordynatorem biegu w Pucku jest nauczyciel w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, a jednocześnie wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku
i kustosz Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu – Jan Trofimowicz.

- Bieg był żywą lekcją historii, która z pewnością na długo zapadnie w sercach i pamięci młodzieży. Biorąc udział w Biegu Tropem Wilczym nie tylko kształtowali swój charakter, zadbali o formę ale jednocześnie uczcili pamięć Bohaterach w imię hasła, które głosił św. Jan Paweł II – „Sport to najlepszy sposób do pokonania granic” - podkreśla Trofimowicz.

Uczestnicy biegu "Tropem Wilczym" w Pucku, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce otrzymali nagrody, medale, puchary i dyplomy. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maja Józkowicz. Kolejne lokaty zajęły: