Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W SP w Karwi chcą Być jak Ignacy. Szkolne koło Eureka sprawdza jak będzie wyglądało nasze życie za kilkadziesiąt lat | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Karwia reszta świata za kilkadziesiąt lat. Zautomatyzowane życie, przeludniona planeta, nowe wynalazki, czy zupełnie inna przyszłość? Jak może ona wyglądać, sprawdzają uczniowie z koła Eureka w SP Karwia, którzy wzięli udział w programie " Być jak Ignacy".

Uczniowie z Karwi ze Szkoły Podstawowej im. J. K. Kuczyńskiego na nudę narzekać nie mogą, bo w tym roku po raz kolejny podjęli wyzwanie, by zmierzyć się z przyszłością. Uczniowie ze Szkolnego Koła Naukowego Eureka, pod kierunkiem Sławomiry Jetke, odkrywają, jak będzie wyglądał świat w perspektywie kilkudziesięciu lat, jeśli przewidywania naukowców się sprawdzą.

„Być jak Ignacy” to ogólnopolski program edukacyjny przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Projekt zakłada prowadzenie zajęć w ramach już istniejącego lub nowo założonego szkolnego koła naukowego.

Karwia szkoła - 50-lecie

Karwia szkoła z 50-letnim stażem. Urodziny podstawówki

Całość podzielono na 4 etapy: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny, w ramach których uczniowie poznają dokonania czterech polskich naukowców: Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

- Młodzi odkrywcy mają okazję uczestniczyć w wielkiej naukowej przygodzie, zachęcającej do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania - wylicza nauczycielka z Karwi.

W poprzedniej edycji w projekcie brało udział blisko 1500 szkół z całej Polski. Mała Szkoła Podstawowa w Karwi w ubiegłym roku znalazła się w gronie 1,5 tysiąca innych placówkę z całej Polski. I nie wypadła źle.

- Zdobyliśmy nagrodę specjalną - z dumą podkreśla Sławomira Jetke.

Przez koronawirusa w Karwi teraz zajęcia muszą odbywać się zdalnie. Uczniowie wykonują zadania w swoich domach, angażują do zadań również rodzeństwo, rodziców.

Ale współpracę uczniowie z Karwi mają we krwi.

- W założeniach programu jest także współpraca z innymi placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi - wyjaśnia Sławomira Jetke. - Nasze Koło współpracuje z Błękitną Szkołą we Władysławowie, poza tym w ramach zajęć byliśmy na spektaklu w Teatrze Miniatura w Gdyni, w Centrum Nauki Hewelianum, Muzeum Ziemi Puckiej.

Jak zgłosić się do bezpłatnego programu? Rejestracja odbywa się na stronie gra.bycjakignacy.pl. Tam też - lub na

facebooku

znajdziemy wszelkie niezbędne informacje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto