W Szkole Podstawowej w Swarzewie uczyli się o bezpieczeństwie w internecie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pucku w ramach działań profilaktycznych pn. "Uczę się bezpieczeństwa", spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Swarzewie. Podczas pogadanki funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci.

- W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową, która oprócz niewątpliwych korzyści może nieść również zagrożenia - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Dlatego warto wspomnieć o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu by nie było to powodem problemów i zmartwień.

Właśnie dlatego na początku lutego 2021 r. policjantka z puckiej komendy spotkała się z uczniami swarzewskiej podstawówki, gdzie rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie podczas korzystania z internetu.

- W trakcie pogadanki mundurowa informowała o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników internetu, o najpopularniejszych sposobach, jakimi posługują się przestępcy działający w sieci oraz o tym, co powinno obudzić naszą czujność - tłumaczy oficer prasowy KPP w Pucku.

Podczas spotkania dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. Funkcjonariuszka z KPP w Pucku wyjaśniła, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiła zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych.

Pocovidowa łysina

Wideo

Dodaj ogłoszenie