Wakacyjna akcja poboru krwi w Połchowie: 40 osób chciało podzielić się płynem ratującym życie, wśród nich byli strażacy z OSP Smolno

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Kaszubski Klub HDK PCK
Kolejna akcja mobilnego poboru krwi w Połchowie zorganizowana przez Kaszubski Klub HDK PCK okazała się bardzo popularna wśród dawców. W sobotę, 11 lipca 2020 pod wiejskim domem kultury w Połchowie stawiło się 40 osób chętnych do oddania cennego płynu.

Pomimo licznych restrykcji związanych z trwającą epidemią koronawirusa, Kaszubski Klub HDK PCK zebrał aż 40. osób chętnych do podzielenia się cennym płynem ratującym życie. Zgodę lekarza na oddanie krwi tego dnia otrzymały 33 osoby z wszystkich, którzy tego dnia stawili się w Połchowie, co dało wynik łącznie prawie 15 litrów krwi - leku, którego nie da się wyprodukować. Wśród honorowych dawców byli też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolnie.

- Cała akcja odbyła się w przemiłej atmosferze - podsuował prezes Kaszubskiego Klubu HDK PCK Marcin Sikora. - Dziękuję krwiodawcom, wolontariuszom i ekipie za przybycie.

Jesienny sojusznik Polaków. Dynia!

Wideo

Dodaj ogłoszenie