Walentynki 2021 z puckimi policjantami: czuwali nad sercami uczestników ruchu drogowego. Jak? | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku stawiają na bezpieczeństwo - nie inaczej było też w tegoroczne Walentynki. W tym szczególnym dniu zakochanych pilnowali, by kierowcy dotarli bezpiecznie do tych, których kochają: w trakcie działań "prędkość" mundurowi apelowali do kierowców i przypominali im, że są kochani, a w domu czekają na nich bliscy i dlatego powinni jechać ostrożnie.

Policjanci z puckiej drogówki prowadzili działania "prędkość": kontrolowali przede wszystkim szybkość jazdy i trzeźwość kierowców. Zwracali również uwagę na to, czy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach.

- Pod szczególnym nadzorem policjantów stały się te miejsca, które wskazali mieszkańcy korzystający z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

W Walentynki (niedziela, 14 lutego 2021) nad bezpieczeństwem kierujących w powiecie puckim czuwali stróże prawa z wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej policji w Pucku.

Jak uświadamiają puccy mundurowi, spotkanie funkcjonariuszy na drodze ma być właśnie tym impulsem, który sprawi, że kierowca użyje wyobraźni i zdejmie nogę z gazu.

- Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po drogach powiatu puckiego, aby wszystkim podróżowało się bezpiecznie - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Dzisiejszy dzień to świetna okazja, aby pokazać najbliższym, jak ich kochamy oraz troszczymy się o nich, a także, by przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań na drodze.

Mundurowi podczas akcji przypominali także kierującym po drogach ziemi puckiej, że szybko zapadający zmrok oraz złe warunki atmosferyczne (śnieg, deszcz i mgła) nie sprzyjają osobom poruszającym się po drogach pieszo.

- Funkcjonariusze zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych bez względu na to, czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, czy poza nim - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Ważne jest, by niechronieni uczestnicy ruchu byli widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg, a elementy odblaskowe pozwalające zauważyć pieszego ze znacznie większej odległości.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podczas walentynkowej akcji "prędkość" policjanci wręczali opaski odblaskowe.

- To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność - uświadamiają w puckiej komendzie. - To odpowiedzialność za drugiego człowieka.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie