Wicher Wierzchucino - Perła Tczew 6:4. Pierwsze zwycięstwo w 3 lidze | ZDJĘCIA, WIDEO

P.
Wicher Wierzchucino - Perła Tczew
Wicher Wierzchucino - Perła Tczew Wicher Wierzchucino
Wicher Wierzchucino - Perła Tczew 6:4. Pierwsze zwycięstwo w 3 lidze przed własną publicznością w SP Żarnowiec. Było jak u Hitchcocka, najpierw porażka 0:2, a potem dramatyczny pojedynek to starcie Sebastiana Matusiaka z Krystianem Grzelakiem. I finał z historyczną wygraną.
KS Wicher Wierzchucino

Drugi mecz w trzeciej lidze z Perłą Tczew był - jak się potem okazało - dla Wichra Wierzchucino też pierwszym, w którym udało się odnieść historyczne zwycięstwo przed własną publicznością. Ale zaczęło się źle. Nawet bardzo źle.
- Po pierwszych pojedynkach indywidualnych było 2:0 dla gości - relacjonuje Ryszard Białk z Wichra Wierzchucino.

W drugiej partii swoje mecze wygrali Darek Białk i Michał Brieger doprowadzając do remisu a po bardzo zaciętych meczach deblowych panował remis 3:3.

Dopiero druga seria rozgrywek dała gospodarzom upragnione, historyczne zwycięstwo w 3 lidze 6:4. Najbardziej dramatyczny pojedynek to starcie Sebastiana Matusiaka z Krystianem Grzelakiem.
- Sebastian przegrywał 2:0 w setach i 10:7 w trzecim secie, mimo to wygrał tą partię i 2 następne, co miało decydujący wpływ na końcowy wynik całego spotkania - relacjonuje Ryszard Białk.

Po dwóch kolejkach Wicher Wierzchucino jest trzeci (za MRKS II Gdańsk i KS AZS AWFiS IV Gdańsk), co jest bardzo dobrym wynikiem. W czwartek nasi tenisiści jadą do Kwidzyna.

Wicher Wierzchucino - Perła Tczew 6:4, poszczególne mecze:
Struk Jakub - Kozikowski Adam 0:3 (9:11, 7:11, 11:13)
Sebastian Matusiak - Jóźwik Damian 1:3 (5:11, 11:9, 6:11, 16:18)
Dariusz Białk - Wycichowski Dariusz 3:0 (11:8, 11:5, 11:6)
Michał Brieger - Grzelak Krystian 3:0 (12:10, 11:9, 12:10)
debel Struk/Brieger - Kozikowski/Wycichowski 2:3 (11:7, 9:11, 5:11, 11:5, 5:11)
debel Białk/Matusiak - Jóźwik/Grzelak 3:2 (7:11, 11:7, 11:5, 4:11, 11:8)
Struk Jakub - Wycichowski Dariusz 3:2 (11:6, 6:11, 8:11, 11:5, 11:9)
Sebastian Matusiak - Grzelak Krystian 3:2 (7:11, 7:11, 12:10, 11:9, 13:11)
Dariusz Białk - Kozikowski Adam 0:3 (5:11, 8:11, 9:11)