Wierzchucino. Burda na meczu zakończona walkowerem

Roman Kościelniak
Wicher Wierzchucino
Wicher Wierzchucino Roman Kościelniak
Wierzchucino. Burda na meczu z Błyskawicą Reda Rekowo wymusiła decyzję władz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wicher zarobił trzy punkty walkowerem. Ale może jeszcze zostać ukarany.

Wierzchucino. Burda na meczu Wicher Wierzchucino - Błyskawica Reda Rekowo została rozpatrzona przez komisję rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że zawody zostały przerwane w 60 minucie przy stanie 1:1, gdyż kibice zaczęli atakować sędziego bocznego.

- Przyznaliśmy walkower na korzyść Wichra - mówi Robert Rybakowski, przewodniczący komisji. - Sędzia w protokole napisał, że to kibice gości zagrażali sędziemu bocznemu i wtargnęli na boisko.

W niedzielę Wicher zagra we Władysławowie

Dowodem w sprawie był m.in. filmik, jaki fani Błyskawicy umieścili w internecie. Słychać na nim wyzwiska wykrzykiwane pod adresem arbitrów, widać kibiców podchodzących coraz bliżej linii bocznej boiska Zobacz go tutaj.

- W tej sytuacji nie było wątpliwości, kto doprowadził do przerwania meczu - mówi Rybakowski.

Sprawa będzie jeszcze rozpatrywana przez komisję dyscypliny, która może ewentualnie ukarać klub z Wierzchucina za niewłaściwe zabezpieczenie meczu.