Wizyta mundurowych w Szkole Podstawowej Małe Morze w Pucku: lekcja o kontaktach z nieznajomymi | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku. Czemu służyła taka wizyta? Mundurowi rozmawiali z dziećmi o konsekwencjach nawiązywania kontaktów z osobami, których nie znają.

Policjanci z komendy w Pucku edukują dzieci na tematy związane z kontaktami z osobami nieznajomymi. Dlaczego?

- Dziecko powinno wiedzieć, że nie wszyscy obcy są dobrzy i nie każdy, kto wydaje się miły, w rzeczywistości nim jest - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Policjanci uprzedzali przed nieznanymi osobami, które chciałyby im coś kupić, dać prezent lub pokazać coś, co dziecko lubi. Dzieci dowiedziały się co robić w takich sytuacjach, co powiedzieć, jak odmówić i dlaczego to jest takie ważne i co dziecku zagraża.

Mundurowi ostrzegali najmłodszych uczniów szkoły Małe Morze w Pucku, że ktoś miły może mieć także złe zamiary. Policjanci uczyli dzieci, jak rozmawiać z nieznajomymi i tłumaczyli, że nie wolno iść na spacer z kimś obcym czy wsiadać do jego samochodu.

- Stróże prawa uświadamiali, że o takich sytuacjach zawsze należy mówić rodzicom, a gdy poczują się zagrożone należy krzyczeć - mówi oficer prasowy mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Policjanci wskazali, aby za każdym razem, gdy dziecko zostaje same w domu nie otwierało drzwi nikomu obcemu, choćby to była osoba, która swoim wyglądem może wzbudzać zaufanie.

Podczas pogadanki funkcjonariusze przekazali dzieciom ze Szkoły Podstawowej Małe Morze im. ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku wiele cennych rad jak należy postąpić w różnych kontaktach z osobą nieznajomą.

- Spotkanie stróżów prawa z młodszymi uczniami przebiegło w bardzo miłej atmosferze - podsumowują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie