Wojciech Labudda z Pucka (LKS Ziemi Puckiej) czwarty na VI Kolbudzkiej '10 (2018). Do medalu zabrakło pięć sekund | ZDJĘCIA, WYNIKI

Zespół Kaszuby Biegają
Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza wygrał szóstą Kolbudzką '10 (2018)z czasem 33:15. Start w ostatnim wakacyjnym etapie cyklu Kaszuby Biegają był mniej szczęśliwy dla biegacza z LKS Ziemi Puckiej. Wojciech Labudda z Pucka ukończył bieg tuż za podium. A trzeci w M20-29 był Krzysztof Jednachowski z Pucka.

Aż 602 biegaczy pojawiło się na Pikniku Rodzinnym w Bąkowie (gmina Kolbudy), podczas którego odbyła się szósta Kolbudzka '10. Ten bieg, który kończył wakacyjną część cyklu Kaszuby Biegają 2018.

Kolbudzka Dziesiątka - czyli główny punkt biegowej części imprezy - na starcie zgromadził 318 zawodników i zawodniczek z całego świata.
- Biegali m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Niederlandów - wylicza zespół Kaszuby Biegają.

Tradycyjnie dużemu biegowi towarzyszyła też część dla najmłodszych - Małe Kaszuby Biegają 2018. Łącznie to 602 biegaczy!
- Młodzi adepci rywalizowali jak zwykle w klimacie fair-play. Wszyscy pozostali chętni stanęli na startach biegów towarzyszących - wyliczają w Kaszuby Biegają.

Zmagania w Kolbudach wygrał Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza (KUKS Remus Kościerzyna). Kościerski biegacz 10 km pokonał w czasie 33:15 i wygrał też klasyfikację M20-29. Podium w klasyfikacji generalnej wymknęło się z rąk naszemu biegaczowi z LKS Ziemi Puckiej. Wojciech Labudda (34:35) stracił półtorej minuty do trzeciego na mecie Macieja Kwarty z Bolszewa (Batalion Dowodzenia MW Wejherowo) i wylądował na czwartej pozycji.

Puckich akcentów w Kolbudach było więcej. Krzysztof Jednachowski był 29 w klasyfikacji generalnej (39:05) i wywalczył pudło - brązowe miejsce - w swoje kategorii wiekowej M20-29.

Pozostała wyniki biegaczy z powiatu puckiego:
- 103. Katarzyna Owczarek z Kosakowa (Ribena Biega) - 44:37 (trzecia w K40-49)
- 163. Marcin Jednachowski z Pucka - 47:52 (13 w M20-29)
- 167. Krzysztof Lunk z Pucka (Livestrong) - 48:08 (47 w M40-49)
- 196. Jacek Owczarek z Kosakowa - 50:01 (55 w M40-49)
- 206. Jarosław Jaffke z Pucka (Jaffi z Łebcza) - 50:33 (57. w M 40-49)

Następne zmagania w ramach cyklu Kaszuby Biegają w sobotę 8 września na Złotej Górze.