WOŚP 2021 w Jastarni: weź udział w morsowaniu, biegu, aukcjach lub odwiedź kawiarenkę i wesprzyj WOŚP 'Finał z głową'

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Finał z głową Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jastarni odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2021 r. Organizatorzy wydarzenia napracowali się, by przygotować wiele atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Bieg pt. Policz się z cukrzycą, morsowanie, loteria fantowa, kawiarenka na wynos oraz liczne aukcje internetowe - wszystko z zachowaniem ostrożności i reżimu sanitarnego.

Choć pandemia koronawirusa i liczne obostrzenia z nią związane pokrzyżowały wiele planów, to ekipa Młodej Jastarni postarała się, by 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był równie emocjonujący jak poprzednio.

Już w niedzielę, 31 stycznia 2021 o godz. przy wejściu na plażę nr 46 w Jastarni o godz. 9 odbędzie się bieg, którego hasło przewodnie to "Policz się z cukrzycą!", a już o godz. 10 odważni morsujący zmierzą się z lodowatą wodą Bałtyku.

W godz. od 12 do 18. w hali sportowej w Jastarni będzie można skorzystać z kawiarenki na wynos i wziąć udział w loterii fantowej.

Lecz to nie wszystkie atrakcje, gdyż na profilu facebookowym Młoda Jastarnia można znaleźć liczne przedmioty, które zostaną zlicytowane on-line. Aukcje odbędą się w godzinach w godzinach od 10 do 16, a link do aukcji znajduje się na stronie Facebook Młoda Jastarnia.

Co będzie można wylicytować w Jastarni? Na aukcje trafi wiele wartościowych przedmiotów, m.in.: obraz Stachury, tort z logiem WOŚP, piłka i koszulka z autografami koszykarzy KING Szczecin (zespołu, w którym gra pochodzący z Jastarni Adam Łapeta), vouchery do restauracji, galerii sztuki czy salonów masażu.

Wśród wielu, atrakcyjnych przedmiotów, które znajdą się na jastarnickich aukcjach dla WOŚP 2021, jest także piękna, kaszubska tabakierka z dedykacją od samego starosty powiatu puckiego.

- Jako starosta pucki chciałbym też dodatkowo przekazać coś od siebie na tę szlachetną akcję. Chcemë le so zażëc! ... więc na licytację sztabu w Jastarni przekazałem tradycyjną kaszubską, ręcznie wykonaną tabakierę - poinformował Jarosław Białk. - Mam nadzieję, że jej cena poszybuje w górę!

W wyjątkowych czasach koronawirusowej pandemii, podczas wspierania WOŚP należy pamiętać o bezpieczeństwie i zdrowiu swoim i innych, dlatego organizatorzy jastarnickiego sztabu WOŚP przypominają i proszą o zachowanie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego oraz przybycie w maseczkach.

- Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym udało nam się stworzyć tak okazałą listę przedmiotów na licytację. Pomimo pandemii wykazaliście się Państwo wrażliwością na potrzeby innych, co jest przejawem tak potrzebnej w obecnej sytuacji społecznej solidarności - mówi Weronika Stanaszek-Muza, szefowa sztabu WOŚP w Jastarni. - Przypominamy, że prezentowane przedmioty stanowią jedynie ofertę, a ich licytacja odbędzie się w niedzielę na platformie Teams.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie