Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej: liderzy z powiatu puckiego

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Collage: archiwum Dziennika Bałtyckiego
Głosowanie w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego pierwszy etap zakończy się we wtorek, 25 maja 2021 roku, o godzinie 21:00. Zwycięzcy z powiatu puckiego awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja, i potrwa do wtorku, 8 czerwca. Sprawdźcie, kto prowadzi i tym samym mam duże szanse na wygraną!

Rok 2020 był wyjątkowo trudny: pandemia koronawirusa nagle dotknęła każdej dziedziny naszego życia, zmieniając wiele jego aspektów już na zawsze.

Pomimo przeciwności losu, wielu wspaniałych ludzi z naszego regionu angażowało się jednak w życie lokalnych społeczności, wyróżniając się dokonaniami w różnych dziedzinach.

Pomimo ograniczeń, wiele osób osiągało sukcesy, rozwijało swoją kreatywność i talent oraz pomagało innym znosić trudny czas.

Nasi Czytelnicy doceniają osoby, które w minionym roku wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

Szczegóły i aktualne wyniki w poszczególnych kategoriach na bieżąco można sprawdzić na stronie www.puck.naszemiasto.pl/wybieramy-osobowosci-roku-2020-w-kulturze-i-nauce-biznesie/ar/c15-8248944, a głosować można m.in. poprzez wysłanie SMSa o odpowiedniej treści na numer 72355. Koszt SMSa to 2,46 zł z VAT.

Liderzy plebiscytu Osobowość Roku 2020 z powiatu puckiego: kategoria Działalność społeczna i charytatywna.

Kto zdobędzie ten zwycięski tytuł?

W ostatnim tygodniu głosowania na pierwszym miejscu znajduje się Michalina Klebba, społecznica ze Starzyna, która otrzymała 31 głosów. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDC.239.

Na drugim miejscu znajduje się Danuta Kędzior, działaczka charytatywna z Władysławowa, która otrzymała do tej pory 28 głosów. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDC.167.

Trzecie miejsce z 14. głosami zajmuje Karolina Lanc z Minkowic, która otrzymała nominację za założenie zbiórki "zdrowie dla Bartusia", która odniosła ogromny sukces, działanie na tle społecznym w Minkowicach, a także w pobliskich miejscowościach. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDC.227.

Niewiele mniej głosów (10) zdobyła Magdalena Szyczewska, prezes KP Jantarek z Władysławowa, która zajmuje czwarte miejsce. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDC.245.

Liderzy plebiscytu Osobowość Roku 2020 z powiatu puckiego: kategoria Kultura.

Kto zdobędzie ten zwycięski tytuł?

W ostatnim tygodniu głosowania na pierwszym miejscu znajduje się Dawid Zły, kaszubski HipHopowiec z Władysławowa, który otrzymał aż 191 głosów! By na niego zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDK.160.

Drugie miejsce, również olbrzymią ilością głosów (144) zajmuje Dawid Erlich, muzyk i działacz społeczny z Mrzezina. Żeby na niego zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDK.241.

Na trzecim miejscu znajduje się Dagmara Blindow z Kina Żeglarz w Jastarni, która zebrała do tej pory 23 głosy. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDK.159.

Liderzy plebiscytu Osobowość Roku 2020 z powiatu puckiego: kategoria Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Kto zdobędzie ten zwycięski tytuł?

Zdecydowaną liderką w tej kategorii jest Karolina Majcher, sołtys Sławoszyna, która do tej pory otrzymała aż 108 głosów! Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDP.132.

Na drugim miejscu znajduje się Aldona Czerwińska, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie - otrzymała 50 głosów. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDP.126.

Trzecie miejsce z 11 głosami obecnie zajmuje Monika Chabior, była koordynator Puckiego Klubu Integracji Społecznej i obecna zastępczyni prezydenta miasta Gdańska. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDP.133.

Liderzy plebiscytu Osobowość Roku 2020 z powiatu puckiego: kategoria Biznes.

Kto zdobędzie ten zwycięski tytuł?

Tutaj zdecydowanym liderem jest Witold Wawrzonkoski, prezes Szkuner Sp. z o.o. we Władysławowie. Do tej pory otrzymał poparcie 22. głosów. By na niego zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDB.132.

Na drugim miejscu, z 13. głosami znajduje się Łukasz Brzóska, właściciel Piekarni Brzóska w Pucku. Żeby na niego zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDB.133.

Trzecie miejsce zajmuje Weronika Nowara, prezes Szpitala Puckiego, która otrzymała 10-głosowe poparcie. Żeby na nią zagłosować, należy wysłać SMS o treści GDB.131.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie