Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 Krzysztof Hoffmann
Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015. Pełnoletni obywatele dzisiaj głosują na kandydatów do sejmu (okręg 26) i senatu (okręg 64). Zobacz relację z lokali wyborczych w naszym regionie.

Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015. W niedzielę 25 października zadecydujemy o składzie nowego rządu. Obywatele uprawnieni do głosowania wybrali się do urn, aby oddać głos na przedstawicieli partii, której program jest im bliższy. Niedzielne głosowanie rozpoczęło się równo o siódmej rano, a zakończy o godz. 21.

ZOBACZ TEŻ: Wybory parlamentarne w powiecie puckim. Tutaj zagłosujesz! | LISTA LOKALI WYBORCZYCH

Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 - FREKWENCJA, AKTUALIZACJA godz. 18:30

Drugi pomiar frekwencji wskazuje na to, że obywateli nie przestraszyła jesienna, kapryśna pogoda i ruszyli do urn. Wszystkie dane są z godziny 17. W mieście Puck frekwencja wyniosła 38,75%. W gminie Puck było to 36,2%.

Chętnie zagłosować po południu przyszli mieszkańcy gminy Władysławowo. Tutaj wynik to: 46%.

W gminie Kosakowo, w której przed południem wybory cieszyły się dość dużym zainteresowaniem, później nie było gorzej - po godz. 17 frekwencja tam oscylowała w granicach 47,2%.

Na drugim biegunie powiatu puckiego, w gminie Krokowa do godz. 17 zagłosować przyszło 36,27% obywateli.

Na półwyspie również ochoczo głosują. W gm. Jastarnia frekwencja wyniosła ok. 45 %. W Helu do urn wyborczych do godz. 17 przyszło 38,8% uprawnionych do głosowania.

Dalej powiat pucki utrzymuje się nad wojewódzką kreską jeśli chodzi o frekwencję. Na Pomorzu do 17-stej wyniosła 39,46%, a u nas 39,71%.

Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 - AKTUALIZACJA godz. 15:30

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, jeśli chodzi o frekwencję z pierwszej części dnia wyborów, powiat pucki znalazł się powyżej wojewódzkiej średniej. Na Pomorzu frekwencja z godz. 12 wyniosła 15,99%, zaś w naszym powiecie - 16,14%.

Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 - AKTUALIZACJA godz. 14:10

W naszym regionie najczęściej obywatele głosują tuż po mszach świętych. Nie inaczej było w okręgu wyborczym nr 4 we Władysławowie. Lokal umieszczony jest w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, dlatego po każdej z eucharystii komisje wyborcze miały pełne ręce roboty.

W południe w całej gminie Władysławowo frekwencja przekroczyła 15 %.

Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 - FREKWENCJA, AKTUALIZACJA godz. 13:30

Frekwencja w samorządach na godzinę 12 przedstawia się następująco:

Miasto Puck - 16,36%
Gmina Puck - 13,71%

Na obrzarze gminy Władysławowo do urn wyborczych wybrało się ponad 15 % uprawnionych do głosowania obywateli.

Wynik frakwencji w gminie Jastarnia to 19,48%. Szczegółowe zestawienie wygląda tak:

Jastarnia: na 2183 osoby uprawnione, zagłosowało 392 obywateli (17,96%). W Kuźnicy na 492 mieszkańców - 116 (23,58%) oddało już swój głos, a w Juracie do urn wyborczych udało się 89 mieszkańców na 389 (22,88%) uprawnionych.

Do lokali wyborczych w gminie Kosakowo wybrała się 1/5 wyborców. 20% frekwencja jest jedną z najwyższych w regionie.

W Helu do południa frekwencja również była wysoka i wyniosła 18,5%.

- W gminie Krokowa frekwencja do godziny 12 wyniosła 16% - mówi Krzysztof Rocławski z UG Krokowa.

Wybory parlamentarne w powiecie puckim 2015 - AKTUALIZACJA godz. 10:15

W prawdopodobnie najdalej na północ wysuniętym lokalu wyborczym - obwód nr 10 w Jastrzębiej Górze, chętni do wypełnienia obywatelskiego obowiązku ustawiali się w kolejce na pół godziny przed rozpoczęciem głosowania.

- Pierwsi byli panowie, mieszkańcy Jastrzębiej Góry - podają przedstawiciele tamtejszej komisji wyborczej.

Samo głosowanie przebiega tam jak na razie bez zakłóceń.

- Wybory przebiegają bez problemów, spokojnie i zgodnie z prawem - mówi Leszek Więzik, przewodniczący komisji wyborczej w Jastrzębiej Górze. - Oby tak dalej.

W godzinach porannych w nadmorskiej miejscowości zagłosować przyszło wielu z zaświadczeniami o prawie do głosowania poza miejscem swojego zamieszkania. Z takim dokumentem zgłosiło się już kilkanaście osób.

- Jesteśmy na wypoczynkowym weekendzie i właśnie tutaj spełniliśmy swój obywatelski obowiązek - mówią Agnieszka Naryniecka - Czerniak i Jakub Czerniak z Poznania.

Wideo

Dodaj ogłoszenie