Wypadek na przejeździe kolejowym we Władysławowie: zginął mężczyzna, którego potrącił pociąg | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Udostępnij:
Do zdarzenia, w wyniku którego życie stracił 58-letni mężczyzna, doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Skandynawskiej we Władysławowie w niedzielę, 20 września 2020. Na miejscu pracowały służby ratunkowe powiatu puckiego. Pomimo usilnych prób przywrócenia funkcji życiowych, mężczyzny nie udało się uratować. Mundurowi z KPP w Pucku ustalają szczegóły tragicznego zdarzenia.

Tuż po godz. 12 służby ratunkowe powiatu puckiego otrzymały wezwanie do mężczyzny, którego potrącił pociąg.

- Informacje o zdarzeniu na przejeździe kolejowym przy ul. Skandynawskiej we Władysławowie otrzymaliśmy o godz. 12:13 - mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.. - Na miejscu pracowały dwa zastępy JRG Puck i zastęp OSP Władysławowo, a także ratownicy medyczni oraz policja.

Jak doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia na przejeździe kolejowym we Władysławowie?

Dowiedzieliśmy się, że maszynista pociągu relacji Hel-Gdynia miał zauważyć mężczyznę leżącego na torach. Natychmiast zaczął hamować, dzięki czemu mężczyzna nie został rozjechany, ale jednak pociąg w niego uderzył. Powody i szczegóły, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego 58-latek znalazł się danej chwili na torach, będą wyjaśniać mundurowi z KPP w Pucku, a pomóc w tym mają m.in. zapisy monitoringu.

Ratownicy medyczni walczyli o życie mężczyzny, reanimowali go z nadzieją przywrócenia mu funkcji życiowych, ale niestety nie udało się.

58-letni mężczyzna, który zginął na torach we Władysławowie, nie miał stałego miejsca zamieszkania, jednak przebywał w gminie Władysławowo.

- Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora rejonowego w Pucku - mówi asp. szt. Ireneusz Janus, zastępca naczelnika wydziału prewencji KPP w Pucku. - Dalsze czynności: przebieg i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane podczas policyjnego śledztwa.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Tragedia na torach we Władysławowie - 6 września 2020 | Nadmorska Kronika Policyjna

Wypadek na torach we Władysławowie: pod kołami pociągu zginą...

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie