Wypadek w Goszczynie (gmina Krokowa): kierowca był pijany! Na szczęście obeszło się bez osób poważnie rannych | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
OSP KSRG Żarnowiec
W piątek, 5 marca 2021 doszło do czołówki dwóch samochodów osobowych (Opla i Mercedesa) na drodze W 213 w Goszczynie (gmina Krokowa). Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej z Żarnowca, Krokowej i Pucka oraz policjanci powiatu puckiego. Na szczęście nie było potrzeby wzywania karetki, bo nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak doszło do tego wypadku?

- Dnia 05.03.2021 ok godz.13.28 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBARt, do wypadku drogowego na DW 213 (trasa Żarnowiec-Krokowa) - relacjonują w OSP Żarnowiec. - Na miejscu SiŚ (przyp. red. Siły i Środki) OSP KSRG Żarnowiec, OSP KSRG Krokowa, JRG Puck oraz policja.

Co się wydarzyło na drodze W 213 z Krokowej do Żarnowca? Mundurowi z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Pucku obecni na miejscu, wykonali wszystkie obowiązkowe czynności, które pozwoliły na ustalenie szczegółów.

- Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący Oplem mieszkaniec gminy Krokowa, jadąc w kierunku Żarnowca, chcąc wykonać manewr wyprzedzania, nie upewnił się co do możliwości jego wykonania, w wyniku czego uderzył w Mercedesa, którym kierował mieszkaniec Gdyni, a następnie w przydrożne drzewo - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Po badaniu przez policjantów okazało się, że kierowca opla jest nietrzeźwy, ma ponad 0,5 promila alkoholu.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku zderzenia na DW213 w Goszczynie.

- Kierowcy Opla zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa od 5 tys. zł.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie