Zamknięte molo w Pucku: kiedy zostanie otwarte? Jak dostać się do restauracji Na Molo? | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Molo w Pucku zostało częściowo i tymczasowo wyłączone z użytku publicznego 8 czerwca 2021: oczekuje poważniejszych napraw na odcinku około 70 m2. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia mola w Pucku? Czy restauracja Na Molo jest czynna i jak się do niej dostać?

Do feralnego, dla puckiego mola, zdarzenia doszło we wtorek, 8 czerwca 2021, kiedy to dostawczak wjechał pod samą restaurację Na Molo, dokąd miał dostarczyć zamówiony towar. Załadowane po brzegi auto było zbyt dużym obciążeniem dla desek puckiej atrakcji - jedna z nich pękła, a pojazd wpadł w nowo powstałą dziurę.

O szczegółach zdarzenia pisaliśmy już w artykułach pt. Molo w Pucku tymczasowo zamknięte: pod dostawczakiem załamała się deska oraz Dzięki pomocy pracownika portu w Pucku auto wyjechało, ale molo potrzebuje pilnej naprawy.

Natychmiastowo wykonane ekspertyzy na zlecenie Urzędu Miasta Puck wykazały o wiele większe zniszczenia, niż wydawało się na pierwszy rzut oka. Okazało się, że w wyniku tego jednego zdarzenia ucierpiała ogromna część mola.

Tutaj burmistrz Pucka chwali pracowników swojego urzędu, którzy szybciutko uzyskali ekspertyzę stanu mola, stanęli na wysokości zadania i w dwa dni załatwili drewno konstrukcyjne, które jest w magazynach prawie niedostępne.

- Pierwsza wizja była taka, że musimy poczekać na nie minimum dwa miesiące, czyli molo zamknięte byłoby na cały sezon - tłumaczy Hanna Pruchniewska. - Tymczasem mobilizacja sił spowodowała, że PGK też szybko przystąpiło do impregnacji drewna i remontu ponad 70 m kw mola.

Kiedy molo w Pucku zostanie otwarte?

Nie całe molo zostało zamknięte na czas napraw: nadal można korzystać ze smakowitych potraw serwowanych przez restaurację Na Molo, oraz cieszyć się spacerami i widokami z końca mola - wystarczy przejść po betonowej części wzdłuż mariny w porcie jachtowym.

Przewidywane, ponowne otwarcie jednej z największych puckich atrakcji ma nastąpić już na najbliższy weekend (26-27 czerwca 2021).

W planach jest też postawienie na wejściu na molo w Pucku kilku rosłych donic z kwiatami - te mają powstrzymać kierujących pojazdami, którzy nie zauważają znaków zakazu ruchu.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie