Zaślubinowy Turniej Siatkówki - Puck 2017. Wygrały SMS Ostróda i Alpat Gdynia | ZDJĘCIA, WIDEO

Zaślubinowy Turniej Siatkówki - Puck 2017
Zaślubinowy Turniej Siatkówki - Puck 2017 Konrad Kędzior
SMS Ostróda i Alpat Gdynia zwycięzcami Zaślubinowego Turnieju - Puck 2017. Gospodarze MKS Korab Puck w środku mocnej stawki. To dobry prognostyk na przyszłość - oceniają w klubie. UKS w Jastarni zajął 10 miejsce.

Tak silnie obsadzonego turnieju siatkarskiego w Pucku nie było od dawna. Do hali MOKSiR Puck zjechały się najsilniejsze drużyny młodzieżowe z północnej Polski.

Zawody jak zwykle rozbito na dwie kategorie wiekowe. Wśród młodzików triumfowały drużyny z Gdyni. Pierwsze miejsce wywalczył Alpat Gdynia, a tuż za nim uplasowała się Omega Gdynia. Na najniższym stopniu podium stanęli najmłodsi siatkarze Koraba Puck, którzy mogli sprawić niemałą niespodziankę.

Zespół został zmontowany przez trenera Irosława Stacheckiego dopiero jesienią 2016 radził sobie świetnie z dużo bardziej doświadczonymi rywalami.
- W zasadzie tylko dwóch zawodników jest docelowych, reszta to chłopcy o dwa lata młodsi - zauważa Piotr Kozakiewicz, wiceprezes i trener Koraba Puck. - Co ciekawe, drużyna, którą dopiero budujemy o włos nie sprawiła figla.

Szóstoklasiści potrafili pokonać np. Juranda Malbork, jeden z największych siatkarskich ośrodków szkoleniowych na Pomorzu. Z kolei mecze z dwoma gdyńskimi teamami młodzicy Koraba Puck przegrali tylko jednym setem.

Zmagania osiemnastolatków przyniosły jeszcze większe emocje. Do tej kategorii wiekowej organizatorom udało się ściągnąć samą czołówkę - z Ostródą, Bydgoszczą i Gdańskiem na czele.
- Jesteśmy wielce zaskoczeni i niezmiernie zadowoleni, że tak znaczące zespoły zechciały na jeden dzień przyjechać do Pucka - komentują działacze Koraba Puck. - W tak doborowym towarzystwie już dawno nie graliśmy. To świetny trening.

Pierwsza reprezentacja puckiego Koraba ostatecznie zajęła 6 miejsce. Tuż za nią uplasowała się druga szóstka z Pucka. To wynik dobry jak na tak silną obsadę turnieju.

Inny team z powiatu puckiego - UKS w Jastarni zajął 10 miejsce. Złoto przypadło teamowi SMS Ostróda, drugie miejsce dla Stoczniowca Gdańsk, a trzecie zajął Koset Grudziądz.

Dla młodych siatkarzy wszystkie turnieje organizowane w Pucku to możliwość rywalizacji z silnymi drużynami z północnej Polski. Lutowy turniej miał jeszcze inny smaczek. Zawody bacznie obserwował trener reprezentacji Polski do lat 17, Ariel Fijoł.
- Obecność trenera wpłynęła mobilizująco. Zawodnicy jeszcze bardziej zażarcie walczyli o punkty. Każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony i według mnie, kilku chłopaków naprawdę wykorzystało swoją szansę - komentuje Piotr Kozakiewicz.

XXIV Turniej Piłki Siatkowej z okazji rocznicy Zaślubin Polski z Morzem - klasyfikacja końcowa: