Zatoka 95 Puck - Kamionka Sopot 1:0 (0:0). Pięć razy goście z Sopotu bili pucczan, teraz Zatoka odgryzła się faworytom | ZDJĘCIA

Bramka Michała Hoffmanna przerwała serię pięciu spotkań Zatoki 95 Puck z Kamionką Sopot, w których to piłkarze z Trójmiasta wygrywali z naszymi. Gospodarze po dwóch meczach mają komplet punktów w pomorskiej A klasie. - Oby tak dalej... - komentują w puckim klubie.

Seria ostatnich pięciu piłkarskich pojedynków między Zatoką 95 Puck a Kamionką Sopot nie wygląda zbyt korzystnie dla futbolistów z powiatu puckiego. Nasi przegrali wszystkie pięć meczów, więc ostatni pojedynek na stadionie w Pucku był bardzo niewygodny dla piłkarzy Daniela Dubickiego. Do tego Kamionka Sopot uznawana jest jednego z głównych kandydatów do awansu w pomorskiej A klasie.

Pojedynek w Pucku - pierwszy przed własną publicznością dla Zatoki Puck - mocniej zaczęli goście. Dwa strzały zza pola karnego obronił Tomasz Stenka. Zatoka odpowiedziała pojedynczym uderzeniem z kilku metrów Michała Hoffmana. Kibice znowu gola nie zobaczyli, bo strzał świetnie wybronił bramkarz sopockiej Kamionki.

W pierwszej odsłonie meczu Zatoka Puck domagała się podyktowania rzutu karnego - za zagranie piłki ręką, ale sędzia postanowił inaczej.

Sopocianie mieli okazję wyjść na prowadzenie tuż przed gwizdkiem na przerwę...
- Ale kolejny raz świetną interwencją popisał się Tomek - komentują w puckim klubie.

Na drugą połowę trener Daniel Dubicki dokonał tylko jednej zmiany.
- Za Jarka Nikrandta na boisku pojawia się Jakub Damaszke. Już po chwili Kuba dał o sobie znać uderzając z prawie trzydziestu metrów, ale zabrakło jednak precyzji - relacjonują w Zatoce Puck.

W 60. minucie Kamionka Sopot popełnia błąd - jeden z zawodników fauluje Kubę Damszke, a sędzia wskazuje na jedenastkę. Michał Hoffmann trafia celnie i Zatoka 95 Puck wychodzi na prowadzenie 1:0. Wynik nie zmienia się już do końca meczu nad Zatoką.

- Od tego momentu gra zaostrzyła się - komentują w puckim klubie. - Goście ruszyli do odrabiania strat a Zatoka starała się grać z kontry, sędzia kilka razy musiał sięgać po kartki a zespół gości kończył mecz w dziesiątkę.

Zatoka 95 Puck - skład meczowy: Tomasz Stenka - Andrzej Mudlaff (84 minuta - Jakub Kolek), Łukasz Lesner, Daniel Plinski, Dawid Dettlaff - Dawid Klebba, Bartosz Ciesielski, Michał Chrobak, Jarosław Nikrandt (46 - Jakub Damaszke), Arkadiusz Proena - Michał Hoffmann