Zatoka Puck - Sztorm Mosty II. Puck liderem B klasy

Zatoka Puck - Sztorm Mosty II
Zatoka Puck - Sztorm Mosty II Andrzej Śliwiński/Sztorm Mosty
Zatoka Puck rozgrywa najlepszy sezon od wielu lat. Po czterech kolejkach pucczanie, których prowadzi Leszek Schmidt, są liderami B klasy i jako jedyni nie przegrali żadnego meczu.

Czwarta kolejka była najważniejsza dla dwóch zespołów: z gminy Kosakowo i Pucka. Niepokonany Sztorm Mosty II bronił pozycji lidera, rozpędzona Zatoka Puck atakowała z drugiego miejsca.

Co ciekawe, pojedynek w B klasie miał być pierwszym oficjalnym, ligowym spotkaniem klubów. Zatoka i Sztorm w tym roku dwa razy rozegrały między sobą sparingi.
- W meczu rozegranym przed rundą wiosenną sezonu 2012/13 w Mostach lepsza była Zatoka, która wygrała 6:1 - wylicza Bartosz Kollek, kierownik Zatoki Puck.
Bramki dla Zatoki strzelili: Karol Kardaś, Kamil Hintzke (obaj po dwie) oraz: Adrian Mikołajczyk i Kamil Chruśliński.
- W meczu rozegranym.przed inauguracją obecnego sezonu w Pucku także zwyciężyła Zatoka Puck 3:1 - przypomina kierownik - Bramki: Michał Wychert, Rafał Oss, Damian Grabowski.

Zatoka Puck ligowy mecz zaczęła mocno i aktywnie - od ataków. Pierwszy gol mógł paść w 3 min, ale dobra interwencja Pawła Mistygacza uratowała Sztorm Mosty II. Jednak kolejne trzy minuty później goście już tyle szczęścia nie mieli.
- Świetną akcję lewą stroną przeprowadził Łukasz Drews, który po ograniu dwóch zawodników gości zagrał piłkę w pole karne Sztormu, tam z futbolówką minął się Kamil Hintzke, ale dopadł do niej Bartłomiej Grajewski i z kilku metrów celnie uderzył - relacjonujeBartosz Kollek.

W ciągu kilkunastu kolejnych minut Zatoka Puck przypuściła kolejne ataki, ale niecelne. W 17 min. akcję z prawej strony puścił Michał Chrobak. Do piłki wyskoczył Bartek Grajewski i obrońca Sztormu - ten drugi zagrał ręką, więc sędzia wskazał jedenastkę, którą na gola zamienił Łukasz Lesner.
Kilka minut później wynik podwyższyć mógł Rafał Oss, a potem także: Kamil Hintzke i Michał Hoffman.

Po 20. minucie obudzili się goście, bo Sztorm Mosty II nie chciał tanio skóry sprzedać. Dwa niecelne strzały uśpiły obronę Zatoki Puck. Goście odpowiedzieli kontrą w 35 min a honorowe trafienie zaliczył Michał Frankowski.

Druga połowa znowu zaczęła się od silnego uderzenia Zatoki Puck, ale niecelnego. Sztorm Mosty II odgryzał się, ale nie mógł sforsować obrony. Nic nie dawały też odwetowe ataki gospodarzy.
I tak do 80. min, gdy dwójkowa akcja Michał Hoffman - Łukasz Drews zakończyła się zdobyciem trzeciego gola.

Zatoka Puck trafiła do siatki rezerw Sztormu Mosty jeszcze raz, ale sędzia uznał, że Karol Kardaś był na spalonym.

Po zwycięstwie nad Sztormem Puck został liderem B klasy.

Zatoka Puck: Rudolf Dettlaff - Adrian Mikołajczyk, Grzegorz Gębka, Rafał Oss, Damian Jarzembiński - Michał Chrobak (75 min. - Bartosz Kass), Łukasz Lesner, Bartłomiej Grajewski (70 - Karol Kardaś), Łukasz Drews - Kamil Hintzke (61 - Andrzej Mudlaff), Michał Hoffmann.
Sztorm Mosty II: Paweł Mistygacz - Przemysław Grala, Adrian Stenka, Jacek Radtke (61 - Daniel Kuplicki), Patryk Piernicki - Grzegorz Woźnicki - Mateusz Bizewski (61 - Grzegorz Talar), Michał Frankowski, Karol Białek (74 - Arkadiusz Szuflita), Maciej Dolniak (66 - Maciej Śmiejkowski) - Adam Spodzieja.