Zatoka Pucka: tyczki, kotwice i inne pułapki na ryby znaleziono w wodach na wysokości Swarzewa | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Władysławowie znaleźli pułapki na ryby w Zatoce Puckiej na wysokości Swarzewa. Strażnicy graniczni pełnili służbę na jednostce pływającej SG-067 wspólnie z inspektorem rybołówstwa morskiego z Helu.

Podczas patrolu wód Zatoki Puckiej w środę, 16 września 2020, funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej oddział we Władysławowie znaleźli tyczki, kotwice i inne pułapki na ryby w wodach na wysokości Swarzewa.

Strażnicy graniczni pełnili służbę na jednostce pływającej SG-067 wspólnie z inspektorem rybołówstwa morskiego z Helu.

- Podczas patrolowania Zatoki Puckiej funkcjonariusze wydobyli z wody 6 tyczek, 6 kotwic oraz 90 sztuk mieroży, czyli pułapek na ryby - wyjaśnia Morski Oddział Straży Granicznej. - Nielegalne zestawy połowowe były rozstawione w zatoce na wysokości Swarzewa.

Odkryte przez strażników pułapki nie miały żadnych oznaczeń, a ich szacunkowa wartość wynosiła 7500 zł!

Całość została zabezpieczona na terenie placówki Straży Granicznej we Władysławowie, skąd trafiła do Urzędu Morskiego w Gdyni.

Zatoka Pucka: Straż Graniczna znalazła pułapki na węgorze. Były nielegalne

Zatoka Pucka: Straż Graniczna znalazła pułapki na węgorze. B...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie