Zatoka Pucka: wypadli z łodzi wiosłowej, później zmarznięci i przemoczeni dryfowali ku otwartemu morzu | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Do mrożących krew w żyłach scen doszło na Zatoce Puckiej po godz. 13 w piątek, 1 stycznia 2021: z łódki wiosłowej wypadły dwie młode osoby: mężczyzna i kobieta. Choć udało się im dostać z powrotem na łódź, to byli bardzo przemoczeni i wychłodzeni (jak się później okazało, temperatura ciała mężczyzny spadła do 32 stopni!), a na pokładzie nie było żadnych środków ratunkowych. Na dodatek stracili wiosła i zaczęli dryfować ku otwartemu morzu.

1 stycznia 2021 r. o godzinie 13:48 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne o dwóch osobach znajdujących się w wodach Zatoki Puckiej: około 500 metrów od brzegu.

Po zestawieniu połączenia z poszkodowaną kobietą, inspektorzy operacyjni ustalili, że łódź przewróciła się, ale obu osobom udało się wejść z powrotem na pokład, jednak w chwili obecnej nie mają możliwości przemieszczania się ze względu na utratę wioseł.

Czytaj także

- Z relacji kobiety wynikało, że 3-metrowa łódka dryfuje w kierunku otwartego morza, a na pokładzie nie ma żadnych środków ratunkowych - relacjonują w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. - Obie osoby są przemoczone i bardzo wychłodzone, a z pola widzenia straciły już brzeg, na którym jeszcze przed chwilą widziana była wieża kościoła w Kuźnicy.

Do akcji ratunkowej skierowano Brzegową Stację Ratowniczą z Władysławowa oraz statek ratowniczy Bryza. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania i we wskazanym rejonie szybko odnaleziono poszkodowanych.

- Po podjęciu na pokład poszkodowanych przetransportowano pod opieką ratowników do portu, gdzie zostali przekazani Zespołom Ratownictwa Medycznego, których personel po wstępnym badaniu potwierdził hipotermię obu osób - relacjonują w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. - Zmierzona temperatura ciała mężczyzny wynosiła 32 stopnie.

Nie ma szczepionek i terminów

Wideo

Dodaj ogłoszenie