Zawodnicy UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo w 11. Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym: przywieźli srebro i brąz! | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Reprezentacja UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo w weekend 5-6 grudnia 2020 gościła w Szczecinie: to właśnie tam po raz pierwszy rywalizowała z najlepszymi ratownikami w kraju w 11. Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Nie wrócili z pustymi rękoma, bo przywieźli do domów srebro i brąz!

11. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym - powiad pucki dumnie reprezentowali zawodnicy UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo.

- Po raz pierwszy reprezentacja UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo rywalizowała z najlepszymi ratownikami w kraju - komentują w UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo. - Konkurencje niejednokrotnie były skomplikowane, wymagające i mordercze, a zawodnicy oprócz doskonałego wyszkolenia pływackiego wykorzystywali również specjalistyczne techniki ratownicze.

Reprezentacja z Władysławowa stanęła na wysokości zadania! Wszyscy w swoich wyścigach zajmowali bardzo dobre miejsca.

- Najlepiej z całego teamu zaprezentował się Karol Markiewicz, który wywalczył pierwszy, historyczny medal dla Władysławowa w ratownictwie wodnym - informuje UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo. - W konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach został Wicemistrzem Polski, a chwilę później do kolekcji dorzucił brązowy medal na dystansie 100 m w ratowaniu z pasem. W klasyfikacji generalnej młodzików zajął wysokie IV miejsce.

Czytaj także

Kto reprezentował ziemię pucką podczas 11. Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym?

W skład reprezentacji UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo weszli: Maja Necel, Iza Necel, Rozalia Necel, Ania Redlin, Weronika Tusk, Nina Tartanus, Albert Konkel, Oskar Lisakowski, Natan Jeliński, Karol Markiewicz, Jarosław Markiewicz, Seweryn Ziemniak oraz trener Mateusz Szurmiej.

- Gratulujemy wszystkim naszym pływakom-ratownikom - winszują dumnie w UKS Tri-Sea Mewa Władysławowo.

Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Dodaj ogłoszenie