Żelistrzewo: groźne zdarzenie z gazową płytą grzewczą w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Akacjowej | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

W czwartek, 25 lutego 2021 r. doszło do groźnego zdarzenia w Żelistrzewie (gmina Puck). W jednym z domów jednorodzinnych mieszkańcy przeżyli chwile porządnego strachu, kiedy płyta grzewcza "wyleciała do góry" - jak informowało zgłoszenie. Na szczęście nikt z domowników nie odniósł obrażeń. Na miejscu pracowali strażacy z Pucka i Żelistrzewa oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia przy ul. Akacjowej w Żelistrzewie o godz. 8:20 w czwartkowy ranek, 25 lutego 2021 r.

- Wstępne informacje, jakie otrzymaliśmy w zgłoszeniu, mówiły o rozszczelnieniu butli gazowej. Nagromadzone gazy spowodowały niewielki wybuch, a skutkiem było podrzucenie płyty grzewczej do góry, bez osób poszkodowanych - mowi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. - Na miejsce natychmiast udały się dwa zastępy JRG Puck oraz OSP Żelistrzewo.

Tego samego ranka do Żelistrzewa na ul. Akacjową przyjechali także mundurowi z KPP w Pucku.

- Dzisiaj około godz. 08.20 dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie z WCPR, iż w jednym z domów na terenie gminy Puck doszło do rozszczelnienia od butli gazowej - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Natychmiast na miejsce skierowano straż pożarną oraz patrol policji.

Nie potwierdzono, aby doszło do pożaru, a strażacy nie stwierdzili nieszczelności butli gazowej.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż doszło do rozszczelnienia "przyłącza między butlą gazową a kuchenką" - mówi oficer prasowy mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Na szczęście żaden z domowników nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki z puckiej komendy. Jeszcze tego samego dnia mają zostać przeprowadzone szczegółowe czynności oględzin wraz z biegłym gazownikiem.

Dodaj ogłoszenie