MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zima w rezerwacie przyrody Beka. Piękno i uroki wyjątkowej fauny i flory w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
To właśnie tutaj miłośnicy natury mają możliwość podziwiania jej z bliska. I, jak widać po zdjęciach w naszej galerii, nawet zimowe miesiące nie stoją na przeszkodzie dostrzeżenia piękna dzikich zwierząt i nietypowych roślin.
To właśnie tutaj miłośnicy natury mają możliwość podziwiania jej z bliska. I, jak widać po zdjęciach w naszej galerii, nawet zimowe miesiące nie stoją na przeszkodzie dostrzeżenia piękna dzikich zwierząt i nietypowych roślin. Magdalena Ergietowska
Rezerwat przyrody Beka, położony u ujścia rzeki Redy do Bałtyku, jest zaciszem i domem dla wielu chronionych gatunków zwierząt i roślin. To właśnie tutaj miłośnicy natury mają możliwość podziwiania jej z bliska. I, jak widać po zdjęciach w naszej galerii, nawet zimowe miesiące nie stoją na przeszkodzie dostrzeżenia piękna dzikich zwierząt i nietypowych roślin.

Tak wygląda rezerwat przyrody Beka

Rezerwat przyrody Beka znajduje się w granicach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a także dwóch obszarów Natura 2000. To teren gmin: Puck i Kosakowo - tuż przy brzegu Zatoki Puckiej. Nazwa rezerwatu pochodzi od położonej tu niegdyś, a obecnie pochłoniętej przez morze, miejscowości Beka. Po osadzie tej pozostały wysokie drzewa, kamienne fundamenty i drewniany krzyż na brzegu Zatoki Puckiej.

W rezerwacie Beka jest mnóstwo najróżniejszego rodzaju łąk, szuwar, wydm, gdzie żyją rzadkie i chronione gatunki zwierząt i roślin.

ZOBACZ TEŻ:
Sztorm na Bałtyku: styczniowy wiatr rozkołysał polskie morze. Zdjęcia z Władysławowa

Punkt widokowy na rezerwat przyrody Beka, który znajduje się w Osłoninie w gminie Puck, jest popularny m.in. wśród ptasich obserwatorów. Pozwala im na wypatrzenie m.in. żurawi, sów, pliszek, zimorodków, gęgaw, ostrygojadów, czajek i wielu innych, pięknych, skrzydlatych gatunków.

ZOBACZ TEŻ:
Punkty widokowe ziemi puckiej: te miejsca w powiecie puckim warto odwiedzić i nacieszyć oko

To także, wydaje się, ulubione miejsce dla bobrów, które bezpardonowo pokazują spacerowiczom, jak zdolne i ostre mają zęby - co widać po świeżo "przyciętych" drzewach.

Na spacer po rezerwacie Beka w zimie wybrała się m.in. Magdalena Ergietowska, której udało się uchwycić na zdjęciach nasze, lokalne cuda natury. Zapraszamy do galerii.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zima w rezerwacie przyrody Beka. Piękno i uroki wyjątkowej fauny i flory w Nadmorskim Parku Krajobrazowym - Dziennik Bałtycki

Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto