ZSO Hel na turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku: nie ma awansu | ZDJĘCIA

ZSO Hel na turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - 2017
ZSO Hel na turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - 2017 Norbert Górski
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U 12 nie tym razem dla piłkarskiej reprezentacji ZSO Hel. Drużyna Marka Furgoła wprawdzie nie wygrała żadnego spotkania, ale emocji dostarczyła sporo.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu pojechała do Gdańska na wojewódzki etap turnieju piłkarskiego Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku (edycja 2017) w kat. U 12. Mecze rozgrywano na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Zaczęło się od zimnego prysznica, bo rywale z ULKS Bytów okazali się znacznie silniejsi, a ZSO Hel przegrał na otwarcie 0:4. Następnym rywalem byli piłkarze z SP Straszyn i ten mecz rozkręcał się powoli. W 6 minucie do piłki doszedł Igor Starnawski i celnie strzelił z dystansu.
- Przy tak pięknej grze nasza drużyna powinna prowadzić dużo wyżej, lecz nasi do szatni zeszli jednobramkową przewagą - relacjonuje Norbert Górski z ZSO Hel.

Druga połowa spotkania dostarczyła więcej emocji i przepięknych bramek, a mecz zaczął szybko układać się po myśli trenera ZSO Hel Marka Furgoła.
- Wspaniałą akcją zabłysnęła Wiktoria Tanajno - mówi Norbert Górski. - Jako jedna z najmłodszych zawodniczek zdobyła dla nas kolejną bramkę.

Radość ze zwycięstwa nie trwała zbyt długo. Rywale dokonali roszad w składzie i SP Straszyn odrobił straty wyrównując wynik spotkania na 2:2. Reprezentacja ZSO Hel jednak nie złożyła broni i kontynuowała założenia taktyczne trenera.
- W 9 i ostatniej minucie meczu po raz kolejny wspaniałą akcją popisał się Igor Starnawski po asyście Kamila Kozłowskiego i Filipa Wieczorka - opowiada Norbert Górski. - To spotkanie było z pewnością świetną okazją do zwycięstwa.

Mecz zakończył się remisem 4:4.

Ostatni mecz fazy grupowej drużyna ZSO Hel rozegrała z SP 5 Malbork. Jedyną skuteczną akcją, która całkowicie zaskoczyła bramkarza drużyny przeciwnej było uderzenie głową przez Huberta Kwietniewskiego, który dostał piłkę po wspaniałym dośrodkowaniu Mikołaja Kurpeta. Zespół SP 5 Malbork wygrał 3:1.

Mimo braku awansu do dalszej gry reprezentacja ZSO Hel na czele z bramkarzem Danielem Furgołem zagrała na medal. Należą się im się wielkie brawa za przepiękne akcje dodając emocji każdemu spotkaniu.

Helskiej drużynie kibicowała też wyjątkowa ekipa.
- Serdecznie podziękowania dla rodziców: Sylwia Furgoł, Marcin Kwietniewski i Magdalena Kurpet wspaniale i nieustająco dopingowali nas - podkreśla Norbert Górski