Ks Adam Zdrojewski z Mrzezina już na samym początku plebiscytu Proboszcz Roku 2013 wysunął się na prowadzenie. I wyprzedził kolegów z dużo większych ośrodków - m.in. z Gdańska, z Gdyni i z Wejherowa.

Ks. Adam Zdrojewski na samym początku wysunął się na czoło w rankingu plebiscytu Proboszcz Roku. Kilka dni po rozpoczęciu głosowania miał już 1369 głosów. W czubie plebiscytu znalazł się też ks. Antoń z Władysławowa (446 głosów).
- Może mam dar przekonywania? - mówi ks Adam Zdrojewski. - Udało mi się w przeciągu roku zachęcił parafian do zbudowania kościoła. Może z oddawaniem głosów na mnie jest podobnie. Zawsze podpowiadam wiernym, co powinni wpisać w treść SMS-a, by poprzeć mnie w plebiscycie.

Ks Adam Zdrojewski kandyduje w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego - Proboszcz Roku 2013 - sprawdź nasz serwis i AKTUALNE WYNIKI
Kapłan, nim dotarł do Mrzezina, już wybudował dwie świątynie.
W nowych murach, które stanęły w ciągu roku, już odprawiono kilka mszy. Teraz będą trwały prace wykończeniowe, tak by pasterka odbyła się już w wyświęconym kościele.


Ks. Zdrojewski podpowiada, że aby oddać na niego głos trzeba wysłać SMS-a na nr 72355. W treści należy wpisać kod dbpg.17. Koszt takiej wiadomości to 2,46 z vat.


Kapłan dał się poznać nie tylko jako budowniczy. W tym roku po raz pierwszy w kościele powstała żywa szopka.
- Poprosiłem Łukasza Stefana ze Smolna, by wypożyczył nam osiołka, kucyka, barana, i królika - wylicza proboszcz. - Zwierzęta były oswojone. Wierni przyjęli nowinkę z zadowoleniem.

W Mrzezinie ponadto działa chór parafialny, 15 róż żywego różańca.

Ksiądz ma dyspozycji aż 40 ministrantów, z czego 18 to seniorzy.

Komentarze (17)

Informujemy, że podczas ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość komentowania na portalu. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Komentarze włączone zostaną w niedzielę, po godz. 22.00.

Zenon z Zaspy (gość)

Księdza Adama Zdrojewskiego znają i szanują parafianie nie tylko w Mrzezinie, ale także wierni z parafii św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku - Zaspie. Jak od nas odchodził, w parafii był ogólny żal, teraz jesteśmy dumni, że dzięki Niemu mamy taki piękny kościół, a przede wszystkim wspólnotę parafialną, i gratulujemy mieszkańcom Mrzezina. Dziękujemy księże Adamie i życzymy wielu łask Bożych.

Zosia. (gość)

nasz proboszcz jest wspaniały dla dzieci i całej parafi Bóg zapłac mu za to na takiego proboszcza czekaliśmy tyle lat w kacu go mamy.))

XD@szymonwojewski@XD (gość)

ks.naprawde godny podziwu powinien nawet mieć swój funpage na facebooku jestem z Mrzezina i dobrze mi z tym

ok (gość)

osoby kture sa zawziete na to co sie dzieje w mrzezinie ze ktos jest normalny i cos dla wiernych robi jest bardzo fajne ksieza sie dobrali Ks,Adam z Jakubem dogaduja sie i jakos normalnie prowadza mszy z sensem ze sie idzie i słucha w kosciele ze sie jest a nie jak by sie cofnac 3 lata wstecz jak było na mszy wydzieranie sie ze strony jednego z ksiezy ze mu dzieci przeszkadzaja i ile ludzi do koscioła nichodziło a teraz to widac ze ks.Adam ma podejscie i to sie szanuje

anonimowa (gość)

w mrzezinie chociasz raz od wieku jest normalny ksiadz z głowa ktury mysli o swoich wiernych dlatego mu pomogamy takiego nam ksiedza trzeba robi wszystko dla nas i dla dzieci nawet z checia chodza do koscioła