MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! - zachęcają w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Pomorska Policja w 2021 roku planuje przyjąć jeszcze w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy, a oferta pracy skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w policji (prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne).

Aby rozpocząć karierę w policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu województwa pomorskiego (szczegóły znajdują się na stronie http://bip.gdansk.kwp.policja.gov.pl/KPG/sluzba-w-policji/nabor-do-policji/30601,Ogloszenia-o-doborze-do-sluzby-w-Policji.html).

- Przyjmowanie dokumentów będzie się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Osoby składające dokumenty powinny być w maseczkach ochronnych.

O procesie rekrutacji do policji pisaliśmy już w artykule pt. Emerytura po 25 latach służby, około 4 tys. zł "na rękę", trzynastka - to część walorów pracy w KPP w Pucku. Jak wygląda rekrutacja?

Trwa rekrutacja do służby w policji w województwie pomorskim.

Każdy kandydat na policjanta musi spełnić określone wymagania:

  • korzystanie w pełni z praw publicznych,
  • obywatelstwo polskie, niekaralność, nieposzlakowana opinia,
  • co najmniej średnie wykształcenie,
  • zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych,
  • podległość szczególnej dyscyplinie służbowej (gotowość do podporządkowania się jej),
  • zachowanie tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Emerytura po 25 latach służby, około 4 tys. zł "na rękę", tr...

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w policji składa się z kilku etapów.

- Po złożeniu dokumentów pracownik zespołu doboru wskaże termin do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej i testu wiedzy ogólnej, w przypadku województwa pomorskiego testy przeprowadzane są w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na terenie OPP ul. Harfowa 60 lub w Szkole Policji w Słupsku - wyjaśnia oficer prasowy mł. asp. Łukasz Brzeziński z KPP w Pucku. - W każdy wtorek i czwartek można uczestniczyć w zajęciach na hali gimnastycznej KWP w Gdańsku, gdzie instruktorzy odtwarzają test sprawności fizycznej, by pomóc w przygotowaniu się do niego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/rekrutacja.php

Dokumenty dotyczące naboru do służby można składać w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

- Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.puck.policja.gov.pl oraz od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod numerem telefonu (47) 742 52 04, a także osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Pucku, ul. Dworcowa 5. - informują w puckiej komendzie. - Ponadto dokumenty można składać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto