100 drzew na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem: świetna okazja dołożenia swojej cegiełki do środowiska i historii. Jak dołączyć do akcji?

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Puck - zasadź drzewko na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem Piotr Niemkiewicz
Urząd Miasta Puck i Nadleśnictwo Choczewo zorganizowali akcję dobrą dla środowiska, upamiętniającą wydarzenia sprzed stu lat, a jednocześnie dającą szansę na zaangażowanie i zapisanie się w historii mieszkańcom Pucka. Jak wziąć udział w akcji: 100 drzew na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem?

Akcja odbędzie się już w sobotę 26 września 2020 o godz. 12.00 w Pucku, natomiast wnioski o udział w akcji można składać do poniedziałku, 21 września 2020.

Miasto Puck otrzyma w prezencie od Nadleśnictwa Choczewo 100 drzewek na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem.

Nadleśnictwo Choczewo przekaże miastu Puck sadzonki: klonu jaworu 20 szt; dębu bezszypułkowego 10 szt.; grabu zwyczajnego 45 szt.; wiązu szypułkowego 20 szt. oraz jarzębu szwedzkiego 5 szt.

- Akcja sadzenia drzewek kierowana jest do mieszkańców Pucka, pojedynczych osób lub grup: pracowników urzędów, firm, sąsiadów, krewnych, uczniów szkół oraz wszystkich, którym bliskie są zielone płuca naszego miasta - informują władze miasta Puck. - Należy wybrać imię dla swego zielonego podopiecznego (sadzonki) oraz podać proponowaną lokalizację zasadzenia drzewka (publiczne miejsce na terenie miasta Puck).

Jeżeli grupa chcę złożyć wniosek o sadzonkę, musi ona składać się minimum z 2 do maximum 10 osób, a także posiadać lidera.

Następnie wszystkie te informacje należy umieścić w formularzu zgłoszeniowym dostępnym TUTAJ lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Puck i złożyć do poniedziałku, 21.09.2020 r.

- Po merytorycznej weryfikacji wniosków poinformujemy o szczegółach akcji - obiecuje UM Puck. - Osoby zgłaszające się otrzymają od organizatora sadzonkę drzewa, pamiątkowe koszulki z logotypami organizatorów, w których przystąpią do akcji.

Na swojej sadzonce trzeba będzie także umieścić przygotowaną przez organizatora akcji tabliczkę z imieniem drzewka i nazwą „opiekuna”. Należy pamiętać, iż organizatorzy nie zapewniają narzędzi do wkopania sadzonki.

To nie wszystko, co związane z akcją 100 drzew na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem.

- Nasi nowi zieloni podopieczni potrzebować będą pomocy ze strony opiekunów w zaaklimatyzowaniu się w naszym mieście - informują w Urzędzie Miasta Puck. - Zachęcamy zatem do odwiedzin, pielęgnacji w postaci usuwania chwastów, a w razie konieczności do nawadniania roślin. Sadzenie drzew nie tylko jest zajęciem pożytecznym, ale również przyjemnym, o długotrwałych efektach. Chęć pozostawienia po sobie śladu w postaci rosnącego przez wieki drzewa niech będzie naszą zachętą do aktywnego udziału w akcji. Zgłoszenia złożone w marcu br. są nadal aktualne.

100. rocznica Zaślubin Polski z morzem w Pucku: rekonstrukcj...

Gdzie na tanie wakacje w 2021 roku?

Wideo

Dodaj ogłoszenie