Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Krokowa: dwóch kierowców straciło prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
st. sierż. Ewa Bresińska
W ramach przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku akcji Bezpieczna gmina Krokowa, na początku marca 2020 dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy na terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Policjanci puckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali sprawcom wykroczeń prawa jazdy. Wśród surowo ukaranych kierowców była kierująca Fordem, która została zatrzymana do kontroli drogowej w Żarnowcu na trasie DW 213. Kobieta jechała samochodem z prędkością 92 km/h, gdzie ograniczenie było do 40 km/h.
Na gorącym uczynku został złapany także kierujący Volkswagenem, który w Krokowej na ul. Żarnowieckiej przekroczył dozwoloną prędkość 50 km/h. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h!

- Sprawcy tych wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi, a policjanci zatrzymali ich uprawnienia do kierowania pojazdami - mówi st. sierż. Ewa Bresińka, rzecznik prasowy KPP w Pucku.

Mundurowi przypominają, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant zatrzyma kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

- Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy - mówi st. sierż. Ewa Bresińka. - Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się ich cofnięciem i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Podczas policyjnej akcji Bezpieczna gmina Krokowa mundurowi sprawdzali głównie przestrzeganie dopuszczalnych prędkości, ale zwracali także uwagę na stan trzeźwości kierowców, używanie świateł, pasów bezpieczeństwa (również przez pasażerów), a także obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach.

- Celem działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach - wyjaśnia nam st. sierż. Ewa Bresińka. - Egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia kierującym, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto