Jak zachowywali się kierowcy na drogach powiatu puckiego w miniony weekend? Podsumowanie | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przeprowadzili wzmożone działania pn. Bezpieczny Weekend (3-6 czerwca 2021), podczas których kontrolowali prędkość kierowców, ich zachowanie na drodze i reagowali na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo. Aż 58 osób zostało ukaranych mandatami. Jakie były najczęstsze przewinienia?

Bezpieczeństwo na drodze to temat wałkowany przez mundurowych bardzo często: dotyczy wszystkich i to już od najmłodszych lat, kiedy to uczymy się zasad przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po niej.

- Wraz z dorastaniem nasza wiedza na temat przepisów ruchu drogowego zwiększa się, dzięki czemu wiemy jak postępować, żeby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Niestety, nie o wszystkich użytkownikach drogi możemy powiedzieć, że zachowują się odpowiedzialnie. Niemal codziennie słyszymy w mediach, że doszło do kolizji czy wypadku drogowego. Za każdym takim zdarzeniem kryje się tragedia uczestników, ich rodzin, najbliższych.

Policjanci puckiej drogówki dokładają wszelkich starań, żeby na terenie powiatu puckiego takich zdarzeń było jak najmniej: w tym celu nie tylko wlepiają mandaty, ale też edukują, reagują na wszelkie naruszenia przepisów mające wpływ na bezpieczeństwo, a gdy zachodzi konieczność eliminują z drogi takich kierowców.

Jazda po pijaku, bez uprawnień, po straceniu uprawnień, jazda bez wyobraźni.

- W trakcie prowadzonych działań Bezpieczny Weekend puccy policjanci ukarali mandatami 58 kierujących - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Mundurowi ujawnili 64 przypadki przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Funkcjonariusze puckiej policji uniemożliwili również dalszą jazdę kierowcy, który złamał ciążący na nim sądowy zakaz kierowania oraz wyeliminowali z ruchu kierowcę, który postanowił bez uprawnień wsiąść za kółko.

- Łącznie przebadano 168 osób na zawartość alkoholu - podsumowują w KPP w Pucku. - Dwóch kierujących wsiadło za kierownicę samochodu będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy.

Mundurowi tłumaczą, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych, gdyż to my - uczestnicy ruchu drogowego, a także nasze rodziny, znajomi, sąsiedzi - mamy realny wpływ na to, czy na drogach jest bezpiecznie.

- Każdy sygnał czy zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, kierowaniu po alkoholu czy w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu będzie traktowany priorytetowo przez policjantów - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Z należytą starannością i surowością.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie