Klif Chłapowo - Norda Karwia 4:3 (1:0). Piorunująca końcówka derbów Władysławowa | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysztof Hoffmann
Klif Chłapowo - Norda Karwia 4:3 (1:0). Mecz podwyższonego ryzyka w B-klasie, czyli derby gminy Władysławowo. Faworytem gospodarze, chociaż piłkarze z Kawi pod koniec spotkania napsuli im krwi. Klif od początku drugiej połowy grał w dziesiątkę. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Klif Chłapowo w tym sezonie wyraźnie spuścił z tonu. W zeszłym roku piłkarze z gminy Władysławowo dzielnie walczyli o awans do A-klasy. W tym okupują środek tabeli i zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz (przy wygraniu wszystkich z czterech ostatnich meczów) najwyższym miejscem na koniec rundy będzie szóste. Mecz z Nordą Karwia, która także spisuje się poniżej oczekiwań zapowiadał się pasjonująco.

Gospodarze od początku ruszyli na rywala. Norda do Chłapowa przyjechała lekko wystraszona, ale nastawiona na ostrą grę. Ich obronę udało się sforsować w 21 minucie. Autorem bramki był Piotr Bigot. Do przerwy taki wynik udało się utrzymać, a gra przeniosła się bardziej do środka boiska.

Druga połowa rozpoczęła się dramatycznie dla Klifu Chłapowo. Paweł Korth dwie minuty po wznowieniu zarobił kartkę, a dziesięć minut później po raz kolejny ujrzał żółć, co wykluczyło go z dalszej gry. Klif musiał radzić sobie w dziesiątkę, co jak się okazało nie było większym problemem. W 67 minucie na 2:0 podwyższył Zbigniew Skoczke. Norda w dalszym ciągu nie mogła zbliżyć się do pola karnego przeciwników, a otwarcie gry sprowokowało dalsze kontry. Worek goli właśnie się otworzył.

Gola na 3:0 strzelił Wojciech Jaskułka. Trafienie wyraźnie podcięło skrzydła gościom. Obrońcy nie zdążyli się dobrze ustawić i minutę później było już 4:0 (strzelił Wojciech Zaczek). Gdy wydawało się, że jest już po meczu, Norda wreszcie ukąsiła. W 78 minucie skuteczny był Przemysław Felkner. Klif Chłapowo wyraźnie odpuścił, za co został skarcony. Napastnik Nordy na listę strzelców wpisał się także w 82 minucie i zrobiło się gorąco. Kontaktowego gola na minutę przed końcem strzelił kapitan - Bartłomiej Jarmuż. Jednak na wyrównanie zabrakło kilku minut. Chwilę po ustawieniu futbolówki na środku boiska, arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Klif Chłapowo - Norda Karwia 4:3 (1:0)

Bramki Klif: Piotr Bigot (21), Zbigniew Skoczke (67), Wojciech Jaskułka (76), Wojciech Zaczek (77)
Bramki Norda: Przemysław Felkner (78, 82), Bartłomiej Jarmuż (90)

W sobotę 27 maja Klif Chłapowo zagra na wyjeździe ze Zrywem Sławoszyno (godz. 17), a Norda Karwia u siebie podejmie Relaks Mechowo (godz. 17).