Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: powiat pucki. Mundurowi zachęcają do korzystania z tej formy zgłoszeń | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dostrzegasz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego? A może chciałbyś się dowiedzieć o tym, czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? - Reaguj na zagrożenia i informuj nas o nich, wykorzystując bezpłatną i intuicyjną aplikację, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) - apelują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Dzięki niej, przy pomocy komputera lub telefonu, możesz w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu.

Puccy policjanci przypominają mieszkańcom powiatu puckiego o możliwości internetowego kontaktu z policją.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce od kilku lat.

- Narzędzie sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem i policją - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Dzięki niemu, każdy, przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa.

Puck, ul. Topolowa - C.H. Rondo
 
Można gorzej? 
Zawsze!

To są prawdziwi "mistrzowie parkowania" w powiecie puckim. ...

Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki: od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających.

- Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować - zapewniają w puckiej komendzie. - Każde ze zgłoszeń jest zweryfikowane przez policjantów, którzy w przypadku potwierdzenia zgłoszenia, wyciągają konsekwencje prawne.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest coraz bardziej popularna wśród mieszkańców powiatu puckiego.

- Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a obsługa serwisu jest prosta i intuicyjna. Zachęcamy do korzystania z serwisu przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętaj jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

ZOBACZ TEŻ: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim. Jak działa?

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto