Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Młodzicy z Jastarni wygrywają w półfinale ligi

(red)
Leszek Herrmann
Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni był organizatorem 1. turnieju półfinałowego ligi PWZPS w kategorii młodzików. Gospodarze pewnie wygrali wszystkie swoje mecze.

Rywalami młodych siatkarzy z Jastarni byli w pierwszym meczu chłopcy ze Starogardu Gdańskiego, którzy musieli uznać wyższość gospodarzy. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:10 i mimo kontuzji zawodnika UKS-u Adama Lenca, to także i drugi set został jeszcze wyraźniej wygrany.

Natomiast w drugim spotkaniu młodzicy z Jastarni zmierzyli się z drużyną MMKS Gdańsk i również w tym meczu wygrali wynikiem 2:0. Pierwszy set, to wyraźna przewaga chłopców z Jastarni (wygrany do 10.). W drugiej odsłonie goście pokazali, że potrafią dobrze grać w siatkówkę i przez prawie cały set zdecydowanie wygrywali – w pewnym momencie nawet wynikiem 20 do 13.
- Zespół z Jastarni jest jednak najbardziej doświadczoną i najlepiej technicznie wyszkoloną drużyną w tej grupie – mimo tak wielkiej przewagi Gdańszczan potrafili wyciągnąć wnioski z przegrywanego seta i w konsekwencji wygrać go na przewagi wynikiem 26 do 24 - komentuje Leszek Herrmann z UKS.