Mundurowi z KPP w Pucku przypominają: - Obostrzenia nadal obowiązują! | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przypominają, że pomimo trwających wakacji, obostrzenia związane z koronawirusem nadal obowiązują. - Każdego dnia prowadzimy działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19 - informują w puckiej komendzie. - Funkcjonariusze różnych pionów sprawdzają, jak mieszkańcy oraz osoby przebywające na terenie powiatu puckiego, stosują się do wprowadzonych obostrzeń.

W sklepach wielkopowierzchniowych na terenie powiatu puckiego cały czas można spotkać policjantów, którzy zwracają uwagę na to, czy osoby przebywające w obiektach handlowych mają założone maseczki zasłaniające usta i nos. Mundurowi kontrolują też środki komunikacji publicznej i sprawdzają, czy osoby podróżujące komunikacją stosują się do ograniczeń.

- Koronawirus nie zniknął, a w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z jego rozprzestrzenianiem się - mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Podczas codziennej służby puccy funkcjonariusze sprawdzają, jak mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu puckiego stosują się do tych zaleceń.

Policjanci apelują o odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także inne osoby, które mijamy każdego dnia.

- Przez cały czas, funkcjonariusze prowadzą działalność profilaktyczną i edukacyjną w stosunku do osób zarządzających sklepami wielkopowierzchniowymi - mówi sierż. Monika Mularska. - Pojawiają się w takich miejscach niezapowiedzianie i sprawdzają, czy obostrzenia sanitarne są przestrzegane.

Puccy mundurowi apelują, by nie podchodzić do wprowadzonych obostrzeń lekceważąco i pamiętać, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy.

- Dla naszego wspólnego dobra funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń - zapowiadają w KPP w Pucku. - Policjantów będzie można spotkać wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba interweniowania.

Informacje na temat obowiązujących przepisów znaleźć można tutaj: Aktualne zasady i ograniczenia - Koronawirus: informacje i zalecenia - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie