Powiat pucki. Majowa kolejka na zakończenie weekendu

R.Kościelniak
Norda (na niebiesko) pierwsza strzeliła bramkę i wygrała spotkanie
Norda (na niebiesko) pierwsza strzeliła bramkę i wygrała spotkanie Piotr Niemkiewicz
Bardzo nerwowo było na niektórych boiskach piłkarskich w sobotnich rozgrywkach. W Sławoszynie omal nie doszło do rękoczynów.

W klasie A MKS Władysławowo przegrał wyjazdowe spotkanie z liderem Stolemem Gniewino 1:2. Natomiast Korona Żelistrzewo, również na wyjeździe, zremisowała 0:0 z KP Sopot.

Miłą niespodziankę swoim fanom sprawili zawodnicy Kaszubii Starzyno pokonując na wyjeździe Orkana Rumia MKS 4:3.
Gospodarze z Rumi plasują się wyżej w tabeli A klasy, niż zespół ze Starzyna.

W klasie A Zatoka Puck przegrała aż 0:8 w Gdyni z rezerwami Bałtyku. Również Sztorm Mosty uległ w wyjazdowym spotkaniu z FC Gowidlino 1:3.

W klasie B doszło do spotkania na szczycie w Karwi. Miejscowa Norda podejmowała Wichra Łebcz. Gospodarze już po dziesięciu minutach strzelili pierwszą bramkę. Jednak objęcie prowadzenia wyraźnie osłabiło zapał karwian do walki, co skwapliwie wykorzystali goście z Łebcza. Już po kolejnych pięciu minutach udało im się wyrównać.
Zimny prysznic wyraźnie zmotywował piłkarzy Nordy, którzy ostatecznie wygrali 6:2.

Obejrzyj zdjęcia z tego spotkania

W Sławoszynie sytuacja była bardzo nerwowa. Konsal wyraźnie dominował w pojedynku z Relaksem Mechowo, a zawodnicy obu drużyn nie przebierali w środkach, by osiągnąć sukces w meczu.
Co chwilę dochodziło do brutalnych fauli, na które rywale próbowali niemal odpowiadać pięściami, a między zawodnikami zdarzały się bardzo płomienne dyskusje. Sędzia, niestety, nie zawsze był w stanie zapanować nad wydarzeniami na boisku - zwłaszcza dość wulgarnymi wymianami epitetów.
Piłkarze Konsalu już w pierwszej połowie ustalili wynik meczu na 2:0.

Słowne, i nie tylko, pojedynki piłkarzy Konsalu z gośćmi z Relaksu

Zgoła inaczej wyglądał mecz Kaszub Połchowo z Ajaksem Leśniewo.
W pierwszej połowie goście objęli prowadzenie po wyraźnym błędzie bramkarza Kaszub.
Tuż po gwizdku na drugą część meczu goście podwyższyli na 2:0.
Mimo tego między piłkarzami nie wyczuwało się wrogości, a jedynie chęć rywalizacji, choć momentami i tu sędzia musiał studzić zapał piłkarzy żółtymi kartkami. Ostatecznie Kaszuby przegrały 0:3.
- Mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy wygrywać mecze - mówi Jan Szefka, trener Kaszub Połchowo. - Na boisko wrócą zawodnicy, którzy do tej pory leczyli kontuzje.

Jak wyglądał pojedynek Ajaxu z Kaszubami?

W klasie B zaskakujące zwycięstwo Klifu Chłapowo nad Bałtykiem III Gdynia 3:2.
Zaskoczeniem może być też wynik piłkarzy Arki. Zespół z Prusewa przywiózł z Rozłazina 3 punkty pokonując tamtejszy zespół 2:1.

Dodajmy, że w tej kolejce pauzował Joker Karlikowo. Przymusowy odpoczynek od gry mieli też zawodnicy Startu Mrzezino, który - po wycofaniu się z rozgrywek Orła Choczewo - w miniony weekend miał właśnie rozegrać mecz z tym wejherowskim zespołem.