Punkt widokowy Kaczy Winkiel
Kaczy Winkiel to punkt widokowy znajdujący się w okolicy rzeki Płutnicy nad Zatoką Pucką na trasie Puck - Władysławowo.
Z tego miejsca podziwiać można zatokę, pływające żaglówki i łodzie rybackie oraz zabytkowy budynek puckiej fary, który jest najbardziej charakterystyczny dla miasta Puck. Uroku Kaczemu Winklowi dodają stada kaczek, a nieraz także łabędzi: bawiące się, żerujące i odpoczywające w tym zakątku Zatoki Puckiej.
Kaczy Winkiel ma miejsca parkingowe, które pozwalają na korzystanie z wyjątkowych widoków bez wysiadania z samochodu (co jest przydatne, gdy pogoda nie dopisuje). Dodatkowo na Kaczym Winklu znajdują się ławki i stoliki, które pozwalają na zorganizowanie np. pikniku.
Punkt widokowy w Osłoninie
To najświeższe miejsce, z którego można podziwiać część powiatu puckiego z wysokości. Wieżę znajdziemy na terenie rezerwatu Beka w Osłoninie. Szczytowa platforma znajduje się 10 metrów nad powierzchnią gruntu (wieżę zbudowano na lekkim wzniesieniu), skąd roztacza się widok na Zatokę Pucką, czy półwysep w Rewie.
Wejść możemy na samą górę bez żadnych opłat, zatrzymać się też można na niższych platformach. Ważne, by na platformie widokowej znajdowało się maksymalnie 10 osób.
Wieża widokowa w Osłoninie to też nie atrakcja dla ludzi o słabych nerwach. Wchodząc, będziemy czuli jak cała metalowo - drewniana konstrukcja chwieje się nam pod nogami.
Z Trójmiasta możemy dojechać przez Kosakowo, skąd kierujemy się na Mrzezino i przed samą wioską skręcamy w ulicę Morską, jadąc niemal do samego Osłonina. Charakterystyczną sylwetkę wypatrzymy po prawej stronie piaszczystej drogi.
Punkty widokowe w powiecie puckim. Te miejsca warto odwiedzi...
Wieża widokowa Rybaczówka w Dębkach
Nowoczesny kompleks Rybaczówka w Dębkach, który służy do obsługi przystani rybackiej: jest to miejsce, gdzie rybacy naprawiają łodzie, sieci, przechowują sprzęt do połowu ryb.
Obiekt znajduję się przy głównym wejściu na plażę nr 19.
Rybaczówka to także atrakcja dla turystów, gdyż w swej ofercie ma punkt widokowy oferujący możliwość oglądania okolicy z 20-metrowej wieży, na którą można wejść po schodach albo dostać się windą: z niej zobaczymy piękny widok na morze, las, łodzie rybackie na plaży, oraz całe Dębki.
Poza sezonem letnim Rybaczówka w Dębkach jest czynna w weekendy, a w sezonie letnim codziennie. Biorąc pod uwagę zmieniające się przepisy i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, warto najpierw zadzwonić do opiekunów wieży widokowej w Dębkach, by upewnić się, że będzie otwarta w czasie naszych odwiedzin. Kontakt: +48 668 281 694.
Wieża widokowa w Dębkach czynna we wrześniu 2015. Jak wygląd...
Latarnia morska w Rozewiu
Czy warto wybrać się do Rozewia? Jak najbardziej! Można tu m.in. podziwiać kunszt architektoniczny latarni i udać się na spacer do pobliskiego rezerwatu oraz na falochron otaczający klif.
Latarnia morska w Rozewiu ma ponad 32 m wysokości, a zasięg jej światła to 26 mm! To najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. W środku znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach modele polskich latarń morskich oraz pamiątki po Stefanie Żeromskim.
Latarnia w Rozewiu jest udostępniona do zwiedzania w miesiącach od maja do września, zanim jednak wybierzemy się do Rozewia z nastawieniem na zwiedzanie latarni morskiej, należy zadzwonić pod nr telefonu 783 70 68 64, by uzgodnić termin i dostępność.
Z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę przepięknej okolicy. Dodatkowymi atrakcjami są tereny, na których znajduje się latarnia: można zwiedzić jej maszynownię, stoją tam również 2 pomniki: popiersie Stefana Żeromskiego oraz pomnik ustawiony na pamiątkę objęcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920 roku. Nieopodal usytuowana jest druga, nieczynna już latarnia, która działała w latach 1875-1910. Nieopodal latarni znajduje się parking, płatna toaleta oraz punkt z pamiątkami.
Latarnia morska w Helu
Cypel Helski nie może istnieć bez latarni morskiej, a ta, oprócz pełnienia funkcji bezpieczeństwa dla żeglugi morskiej, jest też idealnym miejscem do podziwiania Początku Polski z samej góry.
W miesiącach od maja do końca września latarnia jest udostępniona do zwiedzania, a w pozostałe całkowicie zamknięta dla publiczności.
Chcesz też podzielić się swoimi fotkami z powiatu puckiego z nami i naszymi Czytelnikami? Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Inwestycje w powiecie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?