Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Czwartek, 25 czerwca 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (18 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 25 czerwca 2020 (czwartek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim są dwie osoby, które zaraziły się koronawirusem.

Czwartkowy raport (25.06.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckimdwie osoby zakażone SARS-COV-2: starszy mężczyzna, który jest hospitalizowany oraz mężczyzna w średnim wieku, który przebywa w izolacji domowej.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożono na 1 osobę, a zdjęto łącznie z 644. mieszkańców ziemi puckiej - tutaj bez zmian od wtorku, 23 czerwca br. Zmalała (o 18) liczba osób poddanych kwarantannie: obecnie jest ich 326. Łącznie z kwarantanny zwolnione zostały już 2093 osoby.

Od wczoraj sanepid w Pucku pobrał 7 próbek od mieszkańców powiatu puckiego, ale w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 1506 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.W ciągu ostatniej doby 1 osoba otrzymała dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 1488.

Do powyżej wymienionych statystyk są wliczone osoby przyjezdne, w chwili obecnej przebywające na terenie powiatu puckiego: 6 osób jest poddanych kwarantannie lub izolacji na podst. decyzji P.I.S., wśród nich jest jedna osoba z wynikiem dodatnim.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie puckim nie zmieniła się od wczoraj: obecnie są to dwie osoby: starszy mężczyzna, który przebywa w szpitalu oraz przyjezdny mężczyzna w średnim wieku, który przebywa w izolacji domowej. Razem, za cały okres pandemii, na ziemi puckiej chorowało na COVID-19 14 osób, z czego 2 nadal chorują, 10 osób wyzdrowiało, a niestety 2 osoby zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim. Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie