Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Piątek, 24 lipca 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 24 lipca 2020 (piątek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem.

Piątkowy raport (24.07.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim jest już 30 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2, to 9. mieszkańców ziemi puckiej i 21 osób spoza terenu powiatu puckiego, aktualnie tutaj przebywających.

Nie zmieniła się liczba ozdrowieńców, których łącznie jest 15 na terenie ziemi puckiej.

Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie puckim ma związek z ogniskiem koronawirusa w jednej z jednostek wojskowych ziemi puckiej.

- Przyrost zakażeń w powiecie puckim związany jest z ogniskiem w jednostce wojskowej - informuje Tomasz Augustyniak.

Kwarantannie lub izolacji - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 152 osoby na terenie powiatu puckiego, w tym 29 osób tu niemieszkających, ale przebywających.

Jak informuje pucki sanepid, trzy osoby są hospitalizowane, 10 osób zostało poddanych izolacji domowej, a 15 przebywa w izolatorium.

Od wtorku, 21 lipca 2020, sanepid w Pucku pobrał 55 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 1814 wymazy do badań w kierunku koronawirusa.

W tym czasie 46 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 1770.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 22 osoby, a zdjęty łącznie z 679. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało już 2777 osób.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg. wojewódzkiego pomorskiego sanepidu 44 osoby na terenie powiatu puckiego zachorowały na Covid-19: 15 osób wyzdrowiało, 30 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie