Władysławowo: Old-boye najlepsi w województwie pomorskim

T.Smuga
Drużyna Holender Władysławowo zdobył tytuł mistrza województwa pomorskiego w piłce nożnej weteranów. Była to już XI edycja tych zawodów. Turniej odbył się na boisku sportowym w Pobłociu (gmina Linia).

Akces do uczestnictwa w zawodach zgłosiło 8 zespołów. Jednak dotarło tylko 7 z nich. Z przyczyn prywatnych do Pobłocia nie dojechała drużyna Gryfa Słupsk. Drużyny rywalizację rozpoczęły od meczów grupowych. I tak w grupie A znalazły się Wierzyca Starogard Gdański, Sokół Ełganowo, Holender Władysławowo i KS 1912 Borkowo. Natomiast w grupie B zagrały: KS Bolszewianka Bolszewo, LZS Strzepcz oraz Gmina Puck.

Najlepsze 2 zespoły z każdej z grup grały w półfinałach. Wieżyca pokonała 3:1 Bolszewo, natomiast w drugim meczu o awans do finału spotkały się dwa zespoły z powiatu puckiego. Władysławowo po serii rzutów karnych pokonało Gminę Puck. W finale Holender zrewanżował się za porażkę w fazie grupowej i pewnie pokonał weteranów ze Starogardu 2:0, triumfując tym samym w całym turnieju.

- Cieszymy się z wygranej. Dostaliśmy jedynie lekkiej zadyszki w półfinale z drużyną z Pucka – podsumowuje turniej Sławomir Holender, kapitan Władysławowa - Bardzo fajna zabawa, miła atmosfera. Bez żadnych kontuzji, bo podobno w zeszłym roku były trzy złamania nogi. Nasza drużyna oldboyów zawiązała się 4 lata temu i jeździmy po takich turniejach. W zeszłym roku byliśmy na mistrzostwach Polski w Zabrzu. Tam furory nie udało nam się zrobić.

W zawodach wyróżniono ponadto pamiątkowymi statuetkami i dyplomami króla strzelców, którym został Sławomir Holender, najlepszego bramkarza – Krzysztofa Kaźmierczaka – obaj z Władysławowa. Najstarszym zawodnikiem mistrzostw został 62-letni Jan Brachmański z LZS Strzepcz. Warto podkreślić, że średnia wieku zawodników z Ełganowa wyniosła 49,5 roku.