Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu dzierżoniowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu dzierżoniowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu dzierżoniowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GREINER Małgorzata Joanna: pozycja 1 : 3,4% (2 485 głosów)
- GORTYCH Dariusz Mirosław: pozycja 2 : 3,4% (2 485 głosów)
- KACZYŃSKI Mariusz Robert: pozycja 3 : 3,4% (2 485 głosów)
- FRIDRICH Paweł Marek: pozycja 4 : 3,4% (2 485 głosów)
- STĘPIEŃ Jadwiga Grażyna: pozycja 5 : 3,4% (2 485 głosów)
- KRĘŻAŁEK Marek Henryk: pozycja 6 : 3,4% (2 485 głosów)
- SEKUŁA Michał: pozycja 7 : 3,4% (2 485 głosów)
- ZĄBEK-JURGOWIAK Anna Maria: pozycja 8 : 3,4% (2 485 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BIGIELMAJER Grzegorz Edward: pozycja 1 : 0,48% (353 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKI Adam: pozycja 2 : 0,48% (353 głosów)
- SZACHNIEWICZ Przemysław Mateusz: pozycja 3 : 0,48% (353 głosów)
- KORYCIAK Aleksandra Katarzyna: pozycja 4 : 0,48% (353 głosów)
- SŁAPA Adrianna: pozycja 5 : 0,48% (353 głosów)
- NOSKO Agnieszka: pozycja 6 : 0,48% (353 głosów)
- FIOR Natalia: pozycja 7 : 0,48% (353 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DOMAGAŁA Adam Paweł: pozycja 1 : 1,21% (883 głosów)
- WEZNEROWICZ Maciej Jan: pozycja 2 : 1,21% (883 głosów)
- OSADKOWSKI Łukasz Marek: pozycja 3 : 1,21% (883 głosów)
- BORODAJKO Weronika Irena: pozycja 4 : 1,21% (883 głosów)
- KONIEC Piotr Paweł: pozycja 5 : 1,21% (883 głosów)
- CHODOROWSKA Jolanta Grażyna: pozycja 6 : 1,21% (883 głosów)
- BANKIEWICZ Agata Ewa: pozycja 7 : 1,21% (883 głosów)
- LICHNOWSKI Marcin Adam: pozycja 8 : 1,21% (883 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- CZAJKOWSKI Robert Aleksy: pozycja 1 : 1,31% (956 głosów)
- JONAS Jadwiga Mariolla: pozycja 2 : 1,31% (956 głosów)
- MALKA Marek: pozycja 3 : 1,31% (956 głosów)
- PIĄTEK-KUK Krystyna Wiesława: pozycja 4 : 1,31% (956 głosów)
- BOCZKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 1,31% (956 głosów)
- LEŚNIAK Bogdan Grzegorz: pozycja 6 : 1,31% (956 głosów)
- WIŚNIEWSKA Aleksandra: pozycja 7 : 1,31% (956 głosów)
- PAJDA Adam Mieczysław: pozycja 8 : 1,31% (956 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRZEBIELUCH Jacek: pozycja 1 : 3,97% (2 898 głosów)
- DRAGAN Zbigniew: pozycja 2 : 3,97% (2 898 głosów)
- KUŚMIEREK Małgorzata: pozycja 3 : 3,97% (2 898 głosów)
- CĄBER Janusz Stanisław: pozycja 4 : 3,97% (2 898 głosów)
- BLUKACZ Monika: pozycja 5 : 3,97% (2 898 głosów)
- MOLASY Krzysztof: pozycja 6 : 3,97% (2 898 głosów)
- DRIEMEL Małgorzata Agnieszka: pozycja 7 : 3,97% (2 898 głosów)
- WARCHOŁ Norbert Marcin: pozycja 8 : 3,97% (2 898 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA DLA POWIATU:
- BAJK-CZERWONKA Aleksandra: pozycja 1 : 0,3% (222 głosów)
- SICIAK Mateusz Patryk: pozycja 2 : 0,3% (222 głosów)
- SOLARZ Renata Monika: pozycja 3 : 0,3% (222 głosów)
- RACHOWIECKI Kazimierz Janusz: pozycja 4 : 0,3% (222 głosów)
- PATERSKA Wanesa Wiktoria: pozycja 5 : 0,3% (222 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY:
- HAŁACZKIEWICZ Patryk Damian: pozycja 1 : 1,99% (1 456 głosów)
- FLORCZAK Jarosław Zdzisław: pozycja 2 : 1,99% (1 456 głosów)
- PROSUŁ Edyta: pozycja 3 : 1,99% (1 456 głosów)
- RAK Zbigniew Benedykt: pozycja 4 : 1,99% (1 456 głosów)
- ŚRODOŃ Dorota Małgorzata: pozycja 5 : 1,99% (1 456 głosów)
- BZDEŃ Halina: pozycja 6 : 1,99% (1 456 głosów)
- MOŻEJKO Bożena: pozycja 7 : 1,99% (1 456 głosów)
- KAPTUR Jan Krzysztof: pozycja 8 : 1,99% (1 456 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu dzierżoniowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROJEK Maciej Mieczysław: pozycja 1 : 3,05% (2 956 głosów)
- KRESA Łukasz: pozycja 2 : 3,05% (2 956 głosów)
- WILCZEWSKA Joanna: pozycja 3 : 3,05% (2 956 głosów)
- CENCORA Hanna Małgorzata: pozycja 4 : 3,05% (2 956 głosów)
- PIESZCZOCH Piotr: pozycja 5 : 3,05% (2 956 głosów)
- KLIMAS Ewelina: pozycja 6 : 3,05% (2 956 głosów)
- KOWALCZYK Jolanta Barbara: pozycja 7 : 3,05% (2 956 głosów)
- KORNECKI Andrzej Robert: pozycja 8 : 3,05% (2 956 głosów)
- ŁABĘCKI Eugeniusz Jan: pozycja 9 : 3,05% (2 956 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- MARKOWSKI Marcin Łukasz: pozycja 1 : 0,56% (545 głosów)
- PRABUCKA-WOJDA Małgorzata Ewa: pozycja 2 : 0,56% (545 głosów)
- NOSKO Ernest: pozycja 3 : 0,56% (545 głosów)
- SZACHNIEWICZ Renata Marta: pozycja 4 : 0,56% (545 głosów)
- KURBIEL Wojciech Zbigniew: pozycja 5 : 0,56% (545 głosów)
- KACZKOWSKA Justyna: pozycja 6 : 0,56% (545 głosów)
- BRZEZIŃSKA Aneta Jadwiga: pozycja 7 : 0,56% (545 głosów)
- GAN Andrzej: pozycja 8 : 0,56% (545 głosów)
- PISZCZEK Piotr Dominik: pozycja 9 : 0,56% (545 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZIUBRAK Magdalena Anna: pozycja 1 : 0,6% (580 głosów)
- STARZYCKI Tomasz: pozycja 2 : 0,6% (580 głosów)
- HERLICZKA Agnieszka: pozycja 3 : 0,6% (580 głosów)
- SZCZYGIEŁ Grzegorz Piotr: pozycja 4 : 0,6% (580 głosów)
- SZPECHT Danuta Krystyna: pozycja 5 : 0,6% (580 głosów)
- GACKIEWICZ Łucja Wiesława: pozycja 6 : 0,6% (580 głosów)
- CHOROWSKI Grzegorz Jan: pozycja 7 : 0,6% (580 głosów)
- PIĄTEK Magdalena Katarzyna: pozycja 8 : 0,6% (580 głosów)
- RYŚ Wieńczysław Jan: pozycja 9 : 0,6% (580 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MICHALSKA Daria Aleksandra: pozycja 1 : 0,68% (655 głosów)
- GRUBKA Zbigniew Bogdan: pozycja 2 : 0,68% (655 głosów)
- ZOWCZAK Anna Wioletta: pozycja 3 : 0,68% (655 głosów)
- GODLEWSKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 4 : 0,68% (655 głosów)
- KOZŁOWSKI Marian Bronisław: pozycja 5 : 0,68% (655 głosów)
- KWINTA Jan: pozycja 6 : 0,68% (655 głosów)
- TOBIASZ Magdalena Adriana: pozycja 7 : 0,68% (655 głosów)
- GŁAZ Józef: pozycja 8 : 0,68% (655 głosów)
- GODLEWSKI Zygmunt: pozycja 9 : 0,68% (655 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BOLISĘGA Andrzej Jacek: pozycja 1 : 4,17% (4 038 głosów)
- MITRASZEWSKI Tomasz Łukasz: pozycja 2 : 4,17% (4 038 głosów)
- CEGIEŁKA Iwona Mirosława: pozycja 3 : 4,17% (4 038 głosów)
- RUSZKIEWICZ-ROMAN Kamila Marta: pozycja 4 : 4,17% (4 038 głosów)
- KARPIŃSKA Stanisława Teresa: pozycja 5 : 4,17% (4 038 głosów)
- KUTARBA Bogumiła: pozycja 6 : 4,17% (4 038 głosów)
- NAWROT Krzysztof Piotr: pozycja 7 : 4,17% (4 038 głosów)
- ADAMOWICZ Maciej Kordian: pozycja 8 : 4,17% (4 038 głosów)
- MAŁECKI Bogdan Piotr: pozycja 9 : 4,17% (4 038 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA DLA POWIATU:
- PAWŁOWSKI Michał Andrzej: pozycja 1 : 0,11% (103 głosów)
- LIZAKOWSKI Adam: pozycja 2 : 0,11% (103 głosów)
- DANILEWICZ Elżbieta: pozycja 3 : 0,11% (103 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY:
- PIORUN Marek Mieczysław: pozycja 1 : 2,01% (1 944 głosów)
- PIWKO-ZADROŻNA Izabela Anna: pozycja 2 : 2,01% (1 944 głosów)
- FLORCZAK Ewa Barbara: pozycja 3 : 2,01% (1 944 głosów)
- GRAJEK Robert Jerzy: pozycja 4 : 2,01% (1 944 głosów)
- STRZELCZYK Bożena Ewa: pozycja 5 : 2,01% (1 944 głosów)
- WIŚNIEWSKI Szymon: pozycja 6 : 2,01% (1 944 głosów)
- BRONOWICKA Wiesława Zofia: pozycja 7 : 2,01% (1 944 głosów)
- BŁASIAK Wojciech Stanisław: pozycja 8 : 2,01% (1 944 głosów)
- OSTROWSKA Wanda Maria: pozycja 9 : 2,01% (1 944 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu dzierżoniowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZACHNIEWICZ Damian Adam: pozycja 1 : 5,85% (2 211 głosów)
- KRÓL Grażyna Anna: pozycja 2 : 5,85% (2 211 głosów)
- HOHOL Małgorzata Zofia: pozycja 3 : 5,85% (2 211 głosów)
- OSTROWSKA Barbara Maria: pozycja 4 : 5,85% (2 211 głosów)
- GAŁEK Stanisław: pozycja 5 : 5,85% (2 211 głosów)
- BOREK Janusz Jerzy: pozycja 6 : 5,85% (2 211 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SŁAPA Sebastian: pozycja 1 : 1,26% (478 głosów)
- MAZURKIEWICZ Marcin: pozycja 2 : 1,26% (478 głosów)
- WOJDA Jadwiga: pozycja 3 : 1,26% (478 głosów)
- GIERACKA Karolina: pozycja 4 : 1,26% (478 głosów)
- CYNGIEL Lucyna Dorota: pozycja 5 : 1,26% (478 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZYPKA Bernadetta Joanna: pozycja 1 : 2,74% (1 035 głosów)
- SIKORA Adam Andrzej: pozycja 2 : 2,74% (1 035 głosów)
- KLIMECKA Anna Małgorzata: pozycja 3 : 2,74% (1 035 głosów)
- BANKIEWICZ Arkadiusz Lech: pozycja 4 : 2,74% (1 035 głosów)
- POWĄZKA Grzegorz Franciszek: pozycja 5 : 2,74% (1 035 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MISZCZUK Małgorzata: pozycja 1 : 0,98% (369 głosów)
- DRABIK Marcin Joachim: pozycja 2 : 0,98% (369 głosów)
- PIASECKA Marta: pozycja 3 : 0,98% (369 głosów)
- SULIKOWSKA Lucyna: pozycja 4 : 0,98% (369 głosów)
- MATUSZEWSKI Artur Piotr: pozycja 5 : 0,98% (369 głosów)
- KURPIEL Kacper Krystian: pozycja 6 : 0,98% (369 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GALIAK Krzysztof: pozycja 1 : 4,94% (1 867 głosów)
- ZARZEKA Jolanta Grażyna: pozycja 2 : 4,94% (1 867 głosów)
- KĘDZIERSKA-DYDO Elżbieta: pozycja 3 : 4,94% (1 867 głosów)
- KUCZKOWSKI Andrzej: pozycja 4 : 4,94% (1 867 głosów)
- KLACZEK Renata: pozycja 5 : 4,94% (1 867 głosów)
- TWARDAK Krzysztof Tomasz: pozycja 6 : 4,94% (1 867 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA DLA POWIATU:
- JANKOWSKI Jan Kazimierz: pozycja 1 : 1,04% (393 głosów)
- KOSTEK-PŁACZEK Agata Wiesława: pozycja 2 : 1,04% (393 głosów)
- GRABOWSKI Mirosław Michał: pozycja 3 : 1,04% (393 głosów)
- ŚWITALSKI Józef: pozycja 4 : 1,04% (393 głosów)
- TOKARZ Agnieszka Małgorzata: pozycja 5 : 1,04% (393 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY:
- KWIATKOWSKI Piotr: pozycja 1 : 0,71% (269 głosów)
- MRZYGŁÓD Joanna: pozycja 2 : 0,71% (269 głosów)
- ŚLIWA Kamil Piotr: pozycja 3 : 0,71% (269 głosów)
- ZARZYCKA-MŁOT Katarzyna Maria: pozycja 4 : 0,71% (269 głosów)
- GUZ Sławomir: pozycja 5 : 0,71% (269 głosów)
- SMOLARZ Elwira Izabela: pozycja 6 : 0,71% (269 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu dzierżoniowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZPOT Janusz: pozycja 1 : 5,14% (2 052 głosów)
- CIELEBAN Urszula Anna: pozycja 2 : 5,14% (2 052 głosów)
- LUŚTYK Michał Jakub: pozycja 3 : 5,14% (2 052 głosów)
- JANKOWSKA Marzena: pozycja 4 : 5,14% (2 052 głosów)
- KUKUŁA Renata Antonina: pozycja 5 : 5,14% (2 052 głosów)
- KUŹNIECOWSKI Bogdan Emil: pozycja 6 : 5,14% (2 052 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SZACHNIEWICZ Marek: pozycja 1 : 0,86% (345 głosów)
- BEREZICKA Mariola Zofia: pozycja 2 : 0,86% (345 głosów)
- WOJDA Adam Tomasz: pozycja 3 : 0,86% (345 głosów)
- SŁAPA Katarzyna: pozycja 4 : 0,86% (345 głosów)
- PISZCZEK Jerzy: pozycja 5 : 0,86% (345 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DZIENDZIEL Wacław Alojzy: pozycja 1 : 1,42% (568 głosów)
- KUCHAREK Przemysław Jan: pozycja 2 : 1,42% (568 głosów)
- LIS Ewa Maria: pozycja 3 : 1,42% (568 głosów)
- JURCEWICZ Halina: pozycja 4 : 1,42% (568 głosów)
- KONDRAKIEWICZ Paweł: pozycja 5 : 1,42% (568 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- SADEK Julian Lesław: pozycja 1 : 0,67% (266 głosów)
- BORSUKOWSKI Jan Leszek: pozycja 2 : 0,67% (266 głosów)
- LISIECKA Jadwiga Katarzyna: pozycja 3 : 0,67% (266 głosów)
- MASTERNAK Mirosława Barbara: pozycja 4 : 0,67% (266 głosów)
- ADAMCZYK Alicja Józefa: pozycja 5 : 0,67% (266 głosów)
- OSIADŁY Mateusz Jakub: pozycja 6 : 0,67% (266 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOSOWSKI Grzegorz Józef: pozycja 1 : 4,94% (1 972 głosów)
- CICHOŃ Grzegorz Franciszek: pozycja 2 : 4,94% (1 972 głosów)
- KACZOROWSKA Justyna Agnieszka: pozycja 3 : 4,94% (1 972 głosów)
- BERNAŚ Maria: pozycja 4 : 4,94% (1 972 głosów)
- JAWORSKI Waldemar Ryszard: pozycja 5 : 4,94% (1 972 głosów)
- BUREK-UCHMAN Anetta Luiza: pozycja 6 : 4,94% (1 972 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA DROGA DLA POWIATU:
- SZKARŁAT Jacek: pozycja 1 : 2,19% (876 głosów)
- KAWA Agnieszka: pozycja 2 : 2,19% (876 głosów)
- CICHOSZ Marcin: pozycja 3 : 2,19% (876 głosów)
- ZALEWSKA Ewa Joanna: pozycja 4 : 2,19% (876 głosów)
- FILIPEK Joanna: pozycja 5 : 2,19% (876 głosów)
KOMITET WYBORCZY OBYWATELSKI BLOK SAMORZĄDOWY:
- SIKORA Sylwester Dariusz: pozycja 1 : 2,19% (874 głosów)
- CHRZANOWSKI Tadeusz Jan: pozycja 2 : 2,19% (874 głosów)
- OTWOROWSKI Tomasz Henryk: pozycja 3 : 2,19% (874 głosów)
- ZIĘTEK Katarzyna Weronika: pozycja 4 : 2,19% (874 głosów)
- SZULIKOWSKA Mariola: pozycja 5 : 2,19% (874 głosów)
- KACZOROWSKA Maria Teresa: pozycja 6 : 2,19% (874 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?