Wypadek między Chałupami a Władysławowem: co się wydarzyło? Mundurowi szukają świadków zdarzenia | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Ochotnicza Straż Pożarna we Władysławowie
Wypadek między Chałupami a Władysławowem: w sobotę, 31 października 2020 tuż przed godz. 17 doszło do bardzo groźnego wypadku z udziałem dwóch osobówek, w którym ucierpiały dwie osoby. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze powiatu puckiego. Jak doszło to tego wypadku? M.in. to chcą ustalić mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Zgłoszenie o wypadku na DW 216 za Władysławowem w kierunku Chałup wpłynęło do służb ratunkowych o godz. 16:49. Na miejscu pracowali medycy z Ratownictwa Medycznego w Pucku, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku i Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie oraz mundurowi z KPP w Pucku.

- W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe, które zderzyły się czołowo. Jeden z pojazdów wylądował niebezpiecznie blisko torów kolejowych, co oznaczało konieczność ograniczenia ruchu pociągów na linii kolejowej nr 213 - informują w OSP Władysławowo.- Poszkodowane zostały dwie osoby, a jedną z nich przetransportowano do szpitala.

Akcja ratownicza wraz z uprzątnięciem pojazdów zakończyła się po ponad dwóch godzinach od wezwania.

- Było to kolejne poważne zdarzenie w krótkim czasie na drogach powiatu puckiego - informują w OSP Władysławowo.- W działaniach, oprócz naszej jednostki, brały udział dwa zastępy z KP PSP w Pucku.

Na miejscu pracowały także załogi dwóch karetek z Ratownictwa Medycznego w Pucku oraz puccy policjanci.

Mundurowi z puckiej komendy wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca Mini Coopera chciał uniknąć zderzenia czołowego z zielonym Volkswagenem, który jechał z naprzeciwka i wyprzedzał kolumnę poprzedzających go pojazdów.

- W wyniku czego kierujący Mini Cooperem zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Volkswagenem - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - W wyniku tego zdarzenia pasażerka Mini Coopera została przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Mundurowi z puckiej komendy przebadali trzeźwość obydwu kierujących, zatrzymali dwa dowody rejestracyjne uczestniczących w zdarzeniu pojazdów, a Mini Cooper został odholowany.

Pomimo skrupulatnie wykonanej przez policjantów pracy na miejscu zdarzenia (ustalali świadków, zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na miejscu pracował także technik kryminalistyki), to jednak mundurowi mają apel do potencjalnych świadków.

- Wszystkie osoby posiadające informacje dotyczące okoliczności tego zdarzenia proszone są o pilny kontakt z policjantami z puckiej komendy - apeluje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Kontakt z oficerem dyżurnym w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku pod nr 47 74 25 222.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie