Wypadek w Tyłowie (gmina Krokowa): auto prowadzone przez 23-latka wypadło z drogi i dachowało | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku
Do groźnego wypadku w Tyłowie z udziałem osobówki doszło przed godz. 23 w poniedziałek, 1 marca 2021. Na szczęście 23-letni kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Na miejscu pracowali strażacy z OSP KSRG Karlikowo i z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, a także załoga ZRM i policja z Krokowej.

Zawiadomienie o zdarzeniu drogowym w Tyłowie wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku 1 marca 2021 o godzinie 22:44.

- Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z OSP Karlikowo oraz JRG Puck - relacjonują w puckiej straży pożarnej. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki ustalono, że poszkodowany mężczyzna znajduje się poza pojazdem.

Strażacy udzielili kierowcy pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym przekazali opiekę nad nim ratownikom ZRM.

- Po dojeździe na miejsce nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniem ruchem wahadłowym oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej - informują w OSP KSRG Karlikowo.

Wypadek w Tyłowie (gmina Krokowa): auto prowadzone przez 23-...

Do zdarzenia przyjechali także mundurowi z Komisariatu Policji w Krokowej. Gdy policjanci zakończyli swoje czynności na miejscu wypadku w Tyłowie, strażacy zabrali się za zneutralizowanie znajdujących się na ulicy płynów eksploatacyjnych.

23-letni mieszkaniec gminy Puck stracił panowanie nad kierownicą prowadzonego przez siebie auta.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na chodnik uderzając w skalniak, po czym dachował - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Kierowca został przebadany przez policjantów na trzeźwość.

Choć dużo z auta nie pozostało po tym zdarzeniu, to na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci ukarali 23-letniego kierowcę z gminy Puck mandatem karnym w wysokości 250 zł za spowodowanie kolizji.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie